Yüzünüzü Temiz Tutmak İçin Yapmanız Gerekenler

Sosyal Medyada Paylaşın.

Yüz temizliği cildin elastik yapısını dengeler, sebum üretimini azaltır ve yağlı görünümü ortadan kaldırır. Yeteri kadar cilt temizliği yapılmadığında siyah nokta, yağ bezesi ve sivilce sorunları oluşabiliyor. Bu nedenle yüzü temiz tutmak gerekir. Ancak doğru adımlarla cilt temizliği yapılması son derecede önemlidir. Aynı zamanda yüzünüzü temiz tutmak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Kendinize birkaç dakika ayırarak tertemiz bir yüze sahip olabilirsiniz.

Yüz Temizliği Nasıl Olmalı?

Yüz temizliğinde dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, cilt yapısıdır. Her insanın cilt yapısı farklı olduğundan, bu konuya özen göstermelisiniz.

Yüz temizliği için yapmanız gerekenler;

  • Cildi tahriş eden ürünler kullanılmamalıdır.
  • Haftada en az 1 kez peeling yapılmalıdır.
  • Cilde uygun temizleyiciler kullanılmalıdır.
  • Sabah ve akşam nemlendirici kremler uygulanmalıdır.

Yukarıdaki faktörlerin yanı sıra, haftada 2 kez cildinize uygun maskeler yapabilirsiniz. Böylelikle cildiniz tüm kirden arınacaktır.

Günlük Yüz Temizliği

Yüzünüz her ne kadar kuru ve mat olsa bile, günlük cilt bakımı yapılması gerekir. Sabah ve akşam cildinize uygun temizleyicilerle cildinizi yıkamalısınız. Ardından tonik kullanmalı ve nemlendirici kremlerinizi kullanmalısınız. Eğer güneşe maruz kalacaksınız. mutlaka yüzünüze güneş koruyucu sürmelisiniz.

Yüz Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yüz temizliğinde cildinizin tahriş olmaması ve kurumaması adına her ürünü kullanmamalısınız. İlk öncelikle cilt yapınızı belirlemeniz gerekiyor. Eğer cildiniz yağlı ve gün içerisinde parlaklık artıyorsa, cilt uzmanı tarafından destek alabilirsiniz. Aynı zamanda cildinizin çok yıpranmaması için peeling uygulamaları sık sık yapılmamalıdır.


Sosyal Medyada Paylaşın.
İlginizi çekebilir.  Krem Nasıl Üretilir?

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir