Yurtdışından Hasta Nasıl Getirilir?

Sosyal Medyada Paylaşın.

Ülkemizde artık son zamanlarda yurt dışından hasta getirme işlemi yaygınlaşmıştır. Bunun için nasıl bir düzen olduğu ve bu işlemlerin nasıl yürütüldüğüne daire herhangi bir çalışma bulunmamaktadır. Bu çalışmalar doğrultusunda verimlilikte alınan dönüş oranı veya katsayıları hesaplanmamaktadır. Böylelikle yurtdışından hasta nasıl getirilir konusu oldukça merak konusu olmuştur.

Genelde insanlar herhangi bir işte başarı yakaladıkları alanda sürekli ilerlerler ve bu çalışmalarınıza sadece satış âdeti olarak yorumlanması oldukça yanlıştır. Bu yorumlar ile diğer seçenek ve alternatifler kötülenmektedir. Başarı sonra oluşabilecek verim veya maliyet oranına asla bakılmamaktadır.

Peki, nasıl hasta getirilecek en temel sorun budur. Böylesi bir sorun içinde sonuç odaklı olmak yerine genelde maliyet hesaplaması veya tekil harcamalar gibi karışıklıklar ortaya çıkmaktadır. İhracat ve pazarlama alanında görülen bu hata tüm sağlık sektörünü de derinden etkilemektedir.

Neler Yapılması Gereklidir?

Yapılması gerekenlere bakarsak bir bütün halinde ve 360 derecede pazarlama olması gereklidir. Ancak daha düz bakışı ile ilerlenmektedir. Öncelikle değişim ve yeniliklere hazır olmalısınız.1 yıl içerisinde ayrılan sağlık sektörü iletişim bütçenizi Türkiye ve uluslararası alanlarda ikiye bölmelisiniz. Uzman olduğunuz dal üzerinde potansiyel sağlık turizmi, 1 yıllık sağlık iletişim ve tanım gibi bütçesel medya çalışmalara üzerine bakılmalıdır.

Yabancı hasta ya da yurt dışından hasta getirmek için hedef kitle açısından bir bütün pazarlama taktiği uygulanmalıdır. Bunlar;

  • Dijital ortamda pazarlama,
  • Konvansiyonel şekilde pazarlama,
  • Etkinlik yaparak pazarlama,
  • Kurumlar üzerinde ve sigortalar ile pazarlama,
  • B2i sigorta işlemleriyle bağlantılı pazarlama,
  • Acente ve Network marketing tarzında çalışma ekipleri,

Hedefinizin yıl kaç hasta olduğunu bilmelisiniz. Hasta sayısını analiz etmelisiniz. Bir yıllık iletişim ve tanıtım bütçe yönetimi açısından bu ilk adım diyebiliriz. Bundan sonra ki süreçte doğru hedef kitleye ulaşmalı ve medyaya ağırlık vermelisiniz. Sizin için ana akım medyaları ile çalışan ve profesyonel bir sağlık danışma firması ile sürekli bağlantılı olmalısınız.

İlginizi çekebilir.  KYK Burs ve Kredi Hakkında Herşey

Süreç Nasıl İlerler?

Yapılan haber çalışmaları o ülkenin toplumuna göre daima değişmektedir. Böylelikle hangi ülkeye ve nasıl bir haber çalışma yapılması konusunda statik bir analiz yapılmalıdır. Bu iki süreç çok hedeflenmeli ve boş emek, zaman ve para harcamadan yurt dışından kolaylıkla hasta getirebilirsiniz.


Sosyal Medyada Paylaşın.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir