Yıpranan Saçlar Nasıl Canlandırılır?

Sosyal Medyada Paylaşın.

Kış aylarında yıpranan saçlar doğru bir bakımla pırıl pırıl parlayabilir. Saçlarına özen gösteren kadınların en çok merak ettiği soruların başında gelen yıpranan saçlar nasıl canlandırılır? güzel bir görünümün altın anahtarıdır.

Saçı Yıpratan Nedenler Nelerdir?

Saça uygulanan kimyasal işlemler yıpranmanın en önemli nedenleri arasında sayılabilir.

Bunlar;

  • Boya
  • Perma ve
  • Röfledir.

Çevresel faktörlere uzun süre maruz kalan saçlarda da yıpranma görülebilir. Saçın doğal yapısı üzerinde olumsuz değişiklikler yaşanmasına neden olan güneş, hava kirliliği ve rüzgar saç uçlarında yaşanan kırıklıkların en temel nedenleridir.

Yıpranan Saçlar Onarılır mı?

Temizlik ve bakım için kullanılan şampuan ve bakım kremlerinin mutlaka onarıcı özellikle taşıması gerekir. Düzenli olarak kullanılan bakım ürünlerinin sonucu kısa zaman içinde kendini gösterir. Çok kimyasal işlem görmüş olan saçların ise güçlenmesi ve eski parlaklığına kavuşması için özel işleme ihtiyacı vardır.

Kuvvetli bileşenler ve aromatik yağlarla desteklenen bakım ürünleri, saçları onarırken dış etkilere karşı da koruma altına alır. İdeal saç bakımı için seçilen şampuanın yeterli miktarda kullanılması ve saça yumuşak hareketlerle uygulanması önerilir.

Şampuan, Saç Kremi ve Maske Kullanımı

Saçı, deri üzerinde oluşan kir ve ölü deriden arındıran şampuan, çok iyi durulanmalıdır. Yeterli durulamanın yapılmaması halinde saç mat ve cansız bir görünüm kazanır.

Saç kremi; kolay tarama ve esneklik açısında gereklidir. Isıya karşı da koruma sağlayan kremler fön ve maşaya karşı koruma sağlar.

Saç bakım maskesi; saçları derinlemesine besleyen ve nemlendiren maskeler özellikle mevsim değişikliklerinde kullanılmalıdır.


Sosyal Medyada Paylaşın.
İlginizi çekebilir.  Sakal Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir