Yeni iş kurmak istiyorum ama sermayem yok

Sosyal Medyada Paylaşın.

Ülkemizin gelişmekte olan ülkeler arasında olması sebebi ile de pek çok bireyin yeni bir iş kurmak için yeterli sermayesi olmayabiliyor. Yeni iş kurmak istiyorum ama sermayem yok diyorsanız, bu yazımızda tavsiye edeceğimiz 7 iş fikri sayesinde edineceğiniz küçük birikimlerle 1 yıl içinde ufak bir işletme açabileceğiniz bir sermaye oluşturabilirsiniz.

Yeni iş kurmak istiyorum ama sermayem yok diyenlere evde yapabileceğiniz 7 iş fikri

Örneklendireceğimiz 7 iş fikrinde ister çalışın ister çalışmayın sizler için arasından yapabileceğiniz 1 ya da 2 iş alanı mutlaka çıkacaktır. Çoğunlukla evde internet ve bilgisayarın yeterli olacağı bu işler ile orta vadede gelir elde edebilirsiniz.

Sermaye olmadan para kazandıracak 7 iş

Sermayesiz yapılacak 7 iş;

  • Blog yazarlığı
  • Metin yazarlığı
  • Youtuber olmak
  • Tercüme hizmetleri
  • Online eğitim
  • Özel ders verme
  • Aracılık yapmak

Blog Yazarlığı ile kendi tanıtımınızı yapıp para kazanabilirsiniz.

Blog yazarlığı ile para kazanmak

Kendinize bir blog açıp, güncel içeriklerle ziyaretçi sayısını artırdığınızda, kullanıcıları blogunuza çektiğinizde dilerseniz google reklamlarını siteye koyarak (bknz. Google adsense ile para kazanma), dilerseniz blogunuzun hangi alanda içerikleri olduğunu ölçerek, o alan ve o sektöre çapraz ilgisi olan şirketlerden özel reklam alanları oluşturarak para kazanabilirsiniz. Kurduğunuz blog özellikle bir alanda yoğunlaşırsa sitenize gelen ziyaretçi sayısı hızlı bir şekilde artacaktır. Eğer farklı alanlarda yazı yazacağınız bir blog oluşturursanız 3 ile 6 ay arası sabretmelisiniz.

Metin yazarlığı ile farklı çevreler edinebilirsiniz.

Metin yazarlığı ile para kazanma

Metin yazarlığı, site ve/veya sitelere sahip kişilerin internet sitelerine metin oluşturmak, gerektiğinde bu sitelere editörlük yapabilirsiniz. Metin yazarlığı anlaşmanıza bağlı olarak kelime sayısına göre, metin sayısına göre ya da aylık ödeme şeklinde sizlere gelir getirebilmektedir. Metin yazarlığında karşınızda ki kişi ya da kuruma karşı sorumlu olduğunuzu hatırlatarak yazılarınızı orjinal olması gerektiğini hatırlatıyoruz.

Youtuber olmak emek ister, uzun vadede karşılığını alırsınız.

Youtuber olmak ve para kazanma

Youtube şu an görsel alanda en yaygın kullanılan internet mecrası. Bu anlamda içeriği zenginleştiren her kişiye de Youtube elde ettiği gelirin bir kısmını ödeme olarak sunuyor. Youtuber olmak için öncelikle bir youtube kanalı açmalısınız. Güncel ve orjinal içerikli videolar hazırlayarak yayınlamalısınız. İzleme sayısı çok videolar ve kanalınızın abone sayısının yüksek olması ile Youtuber olarak gelir elde edebilirsiniz. Bir andan yüzlerce dolar kazanan bir youtube olmanızı tabi ki realist değil. Adım adım ilerleyen her gün ya da hafta 1 2 düzenli içerik ekleyen Youtuberlar zamanla Youtube tarafından değerli görülüyor.

Çeviri Hizmetleri ile tercüme yaparak para kazanma

Tercüme hizmetleri Çeviri Yapmak

Yabancı dil her zaman değerlidir. Türkçeden bir yabancı dile ya da yabancı dilden Türkçe’ye bir metnin çevirisinden para kazanabilirsiniz. Tabi ki tercüme edebilmek için o dili orta ya da iyi düzeyde biliyor olmalısınız. Tercüme hizmetleri karakter, kelime ya da cümle bazlı hesaplanmaktadır.

Online Eğitim vererek sermaye yapın.

Günümüzde zaman hepimiz için çok değerli. Bu sebeple alanında uzman olduğunuz ya da eğitimini verebileceğiniz yeterlilikte olduğunuz bir alanda online eğitimlerle para kazanabilirsiniz. Online eğitim ödemelerini havale ya da eft ile alabilirsiniz. Farklı alanlarda online eğitimlerin ders saatleri 10 liradan başlayıp 150 liraya kadar olabiliyor.

Özel ders vererek para kazanın.

Online eğitim fiyatları

İsterseniz evde, isterseniz ders vereceğiniz kişinin evinde ya da ortak karar verdiğiniz bir alanda, uzmanı olduğunuz bir branşın özel dersini verip para kazanabilirsiniz. Özel ders ücretleri farklı dallarda 2020 yılı için 40 ile 60 160 lira arasında değişkenlik gösterebiliyor.

Aracılık Hizmetleri

Aracılık yaparak komisyon kazanma

İşinin iyi olduğunu bildiğiniz ürün ya da hizmet satan kişilerin ya da kurumların ürün ya da hizmetlerini kendi çevrenizde pazarlayarak ürün ya da hizmetin satışından komisyon alabilirsiniz. Tabi ki aracılık yaptığınız her ürün ya da hizmet için sözleşme yapmanızı öneriyoruz.

İş kurmak istiyorum ama sermayem yok diyenler için bu 7 iş fikri ile küçük bir sermaye oluşturup küçük ölçekli bir işletme açmak için ileri bir adım atabilirsiniz.


Sosyal Medyada Paylaşın.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
trackback

[…] mı gibi konulara değindik. Sermayesi olmayan girişimciler için sermaye oluşturabilmeleri için Yeni iş kurmak istiyorum ama sermayem yok yazısını okumalarını tavsiye […]