Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

Sosyal Medyada Paylaşın.

Ciltte yağlanma olması erken yaşlarda daha çok görülebilir ve normal bir cilde göre yağ bezelerinin çalışması daha fazladır. Yağlı ciltlerde gözenekler tıkanır ve buda sivilcelere yol açar. Bu durumda cilt temizliğinin her zaman en iyi şekilde yapılması gerekir. Bu problemi yaşayanlara yağlı ciltler için bakım önerileri nelerdir açıklayalım.

Cildinizi Her Zaman Nemlendirin

En çok yapılan hatalardan birisi yağlı ciltler görülse bile nemlendirici kullanılmamasıdır. Fakat en doğru adım olan cildin esnekliği ve nemini kaybetmesini önleyen yağlı ciltler için üretilmiş nemlendirici ürünleri kullanılmasıdır. Her cilt tipine göre uygun krem bulunduğundan dolayı cildinize göre tasarlanmış olan kremi bularak kullanmanız faydalı olacaktır.

Sabun İle Cildinizi Temizlemeyin

Cildi sabun yardımıyla temizleyerek kuru hale getirmek doğru değildir. Sizler cildinizin yağını düşürmeyi istediğinizde, vücut kuruluğu gidermek adına daha çok hormon salgılaması yapacaktır. Böylece cilt daha çok yağlanarak akne ve sivilce problemleri ortaya çıkacaktır.

Cildinize Uygun Yağı Seçin

Cildinizin yağlı olduğu zamanlarda cilt bakımı yağı kullanarak bu durum tedavi edilebilir. Bu yüzden cilt yağlı diye cilt yağı kullanılmaz diye düşünmeyin.

  • Lavanta yağı.
  • Papatya yağı.
  • Badem yağı.

Gibi cildinize oldukça uygun olabilecek ve nem dengesini sağlayacak yağlar kullanmayı tercih edin. Cilt nemini muhakkak dengeleyin. Bu dengeleme sağlandığında ve bakım uygulandığında cildiniz temizlenecek ve yağlanma oluşumu azalacaktır.


Sosyal Medyada Paylaşın.
İlginizi çekebilir.  Siyah Nokta Temizleme Rehberi

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir