Yağ Aldırma Ameliyatı Fiyatları

Sosyal Medyada Paylaşın.

Yağ aldırma daha çok vücut şekillendirme amacıyla yapılır. Her durumda kişi yağ aldırma işlemi için uygun olmaz. Son zamanlarda çok sık kullanılan bu yöntem mutlaka uzman hekimler tarafından yapılmalıdır. Yağ aldırma ameliyatı fiyatları her kliniğe ve hekime göre değişir. Her kliniğin çalışma şekli ve ücret tarifesi farklıdır.

Yağ Aldırma Ameliyatı Nedir?

Yağ aldırma ameliyatı öncesinde kişinin lan testleri yapılmalı ve kişi bu işlem için uygun olmalıdır. Obez kişilere uygulanmaz. Daha çok bel, basen, göbek ve kalça bölgesinden alınarak vücut daha şekilli hale getirilir. Uzun iğneler aracılığıyla fazla yağ hücreleri alınır. İşlem daha çok lokal anestezi ile yapılır.

Genel anestezi de isteyen hastalara uygulanarak işlem tamamlanır. Uzman hekim tarafından yapılması olumsuz yan etkileri önler. Yağ aldırma ameliyatının en büyük handikapı yağ embolisi durumudur. Bu durum çok ciddi olduğu için acil müdahale gerektirir.

Yağ Aldırma Ameliyatı Ne Demektir?

Yağ aldırma ameliyatı kişinin vücudundaki yağ oranına göre planlanır. Daha belirgin hatlar ve şekilli bir vücut için gereklidir. Yağ aldırma ameliyatı kesinlikle kilo vermek amacıyla uygulanmamalıdır.

Ameliyat sonrasında tekrar kilo alma riski olabileceği için beslenme şekline dikkat edilmeli ve egzersiz kesinlikle bırakılmamalıdır. Ameliyat sonrasında korse kullanımı şarttır. Kullanılan korseler özel korseler olup belli bir süre takılır. Ameliyat sonrasında ağır sporlardan ve ağır egzersizlerden kaçınılması gerekir.

Yağ Aldırma Ameliyatı Nasıl Olur?

Yağ aldırma ameliyatı basit gibi görünen komplike bir operasyondur. Uzun kanüller aracılığı ile deriden girilerek fazla yağ hücreleri bir vakum aracılığıyla çekilir. Hasta işlem sırasında ağrı duymaz. Ancak ameliyattan sonra biraz ağrı ve morarmalar olabilir. Doktorunuzun verdiği önerileri harfi harfine yaparsanız iyileşmeniz daha kısa sürer.

İlginizi çekebilir.  Göz Kalemi Nasıl Kullanılır?

Yağ aldırma ameliyatına kişi tek başına karar veremez, mutlaka detaylı bir doktor muayenesi şarttır. Detaylı muayene ve bazı tetkikler sonunda operasyona karar verilir. Yağ aldırma fiyatları her klinikte farklıdır. Yağ alınacak bölge sayısı ve miktarı fiyatı direkt olarak etkiler. Ameliyat hakkında daha fazla bilgi almak için mutlaka operasyonu gerçekleştirecek doktor ile görüşmeniz gerekir.


Sosyal Medyada Paylaşın.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir