Vücut Temizliği İçin Sabun mu? Duş Jeli mi?

Sosyal Medyada Paylaşın.

Son yıllarda artan vücut temizliği ürünlerinin çeşitli olması bireylerin kafasını karıştırmış olabilir. Vücut temizliğine dikkat edenler için sabun mu? Yoksa vücut jeli mi daha güvenlidir. Sürekli tartışma halinde olan bu detay için uzmanlar görüşlerini ifade etmektedir.

Kişiler duş sırasında temizlikleri için kendi tercihlerine göre seçim yaparlar. Ancak gerçekte vücut temizliği için sabun mu? Duş jeli mi? Daha iyi olur bu konuda çeşitli görüşler de ileri sürülmektedir.

Dış jeli Kullananların Sayısı Artıyor

Vücut temizliği için duş jeli kullananlar oldukça fazladır. Hoş kokusu ve kaygan yapısı ile daha pratik kullanıma sahip olan duş jelleri farklı renk ve boyutta yer almaktadır. İhtiyaca göre istenilen miktarda kullanılabilmektedir.

Sabunla Derinlemesine Temizlik

Cildin sabunla daha iyi temizlendiğini düşünenlerin sayısı oldukça fazladır. Kokusuz ve daha derin temizliğe sebep olan sabunlar da aktif olarak kullanılmaktadır. Sabunlar sık kullanıma uygun değildir. Ciltte alerji riskini arttırır ve cildi kurutur.

Duş Jeli mi? Sabun mu?

Duş jelleri ve sabun vücut temizliğinde kullanılan iki üründür. Duş jeli ve sabun ikilisinin tercihi için çok düşünmek ve uzman yardımı almak gerekir.

  • Duş jelleri alerjiye neden olabilir, sabunda bu duruma az rastlanır,
  • Duş jellerinin kokusu insanı büyülerken kimyasal içerdiğinden dolayı zararlı olabilir.
  • Sabunlar ise daha az zarar vereceğinden tercih edilir.
votes
Article Rating

Sosyal Medyada Paylaşın.
İlginizi çekebilir.  Güneş Sonrası Cilt Bakımının Önemi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments