Vazelinin Cilde Faydaları Nelerdir?

Sosyal Medyada Paylaşın.

Cilt bakımında doğal ürünlerin kullanılması son derecede önemlidir. Özellikle de kış mevsimlerinde cilt çatlar ve kurumaya başlar. Bu dönemde doğal ürünler tercih edebilirsiniz. Vazelin hem nemlendirici özelliği hemde faydalı yağlardan oluşur. Öyleyse vazelinin cilde faydaları nelerdir? Vazelin düzenli kullanımda cilt yapısını güçlendirir ve nemlendirici özelliğiyle kırışıkların azalmasını sağlar.

Vazelinin Cilde Etkileri

Vazelin en sık kullanılan ürünlerden biridir. İçeriğinde birden fazla doğal yağ barındırır. Cilde uygulandığı andan itibaren matlığı ve kuruluğu giderir. Aynı zamanda cilde pek çok yararlı bulunuyor.

Vazelinin cilde etkilerini şu şekildedir;

  • Cildin kurumasını engeller.
  • Kirpiklerin uzamasına yardımcı olur.
  • Kaşların dökülmesini engeller.
  • Dudak çatlamalarına iyi gelir.
  • Cilt kırışıklıklarının önüne geçer.

Vazelini düzenli olarak kullanabilirsiniz. Fakat doğru adımlarla uygulamalı ve sadece cilt sorunu yaşadığınız bölgeye uygulamalısınız.

Vazelin Cilde Nasıl Uygulanır?

Vazelini cildinizin tamamına uygulamamalısınız. Su geçirmediğinden cilt gözeneklerini tıkayabilir ve yağlanmaya neden olabilir. Bu nedenle sorunlu bölgeye uygulamalı ve bir süre bekletmelisiniz. Ayrıca cildiniz temiz olmalıdır. Gece yatmadan önce vazelini istediğiniz bölgeye masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Vazelinin Cildin Hangi Bölgelerine Kullanılır?

Vazelini dudak bölgesine, selülit izlerine, kaş ve kirpik bölgesine rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra yara, cilt çürükleri, güneş yanığı ve sivilce izlerinin üzerine uygulayabilirsiniz. Nemlendirici özelliği sayesinde cilt yüzeyinde iz kalmamasına yardımcı olur.


Sosyal Medyada Paylaşın.
İlginizi çekebilir.  Kış Abiye Elbise Modelleri 2019

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir