Uyku Öncesi Maske Nasıl Hazırlanmalıdır?

Sosyal Medyada Paylaşın.

Gün boyu dışarıda yüzünüz rüzgâra, kire, toza maruz kalır. Gün içerisinde yüz bakımı yapmaya pek fırsatınız olmaz. Bunun için en uygun zaman gece yatmadan öncedir. Yatmadan önce yüzünüzü güzelce temizleyip, nemlendirip maske uygulamanız gerekir. Çeşitli maske alternatifleri vardır. Peki, Uyku Öncesi Maske Nasıl Hazırlanmalıdır?

Maske Çeşitleri

Çoğu kadın uyku öncesi maske nasıl hazırlanmalıdır? Diye merak etmektedir. Bunun için pek çok alternatif vardır. Bu maskeler;

  • Muz maskesi
  • Yoğurt maskesi
  • Limon maskesi
  • Çilek ve yoğurt maskesi
  • Bal maskesi

Daha pek çok maske vardır. Bunların hazırlanışı ve uygulanışı pratiktir. Evinizde kolay ve hızlı bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

Muz Maskesi

Bir adet muzu püre haline getirip yüzünüze sürmeniz yeterlidir. Yüzünüzde 15-20 dakika tutup ılık suyla durulayabilirsiniz.

Yoğurt Maskesi

Bir yemek kaşığı süzme yoğurdu ince bir tabaka halinde yüzünüze sürüyorsunuz. 20 dakika beklettikten sonra soğuk suyla duruluyorsunuz.

Limon Maskesi

Öncelikle bir su bardağının çeyreğine kadar zeytinyağı koyuyorsunuz. Üzerine bir tane taze limon sıkıyorsunuz. Yüzünüzde 10 dakika tutmanız yeterlidir. Ardından durulayabilirsiniz.

Çilek Ve Yoğurt Maskesi

Öncelikle 10 tane çileği blenderdan geçiriyorsunuz. Daha sonra 2 kaşık süzme yoğurt ile karıştırıp yüzünüze sürüyorsunuz. 15 dakika sonra soğuk suyla durulayabilirsiniz.

Bal Maskesi

İki yemek kaşık bal benmari usulü ısıtılır. Yüze sürülüp 15 dakika beklenir ve ardından ılık suyla durulanır. Cildi besler.


Sosyal Medyada Paylaşın.
İlginizi çekebilir.  Hollywood Diyeti Nasıl Yapılır?

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir