Tesettürlü Bayanlar İçin Şal Önerileri

Sosyal Medyada Paylaşın.

Tesettür giyim tarzını benimsemiş olan hanımlar, aksesuar seçimine özen göstererek hayata bakış açılarını dışarıya yansıtabilirler. Tesettürlü bayanlar için şal önerileri yüz tipi, kıyafet seçimi ve tenle uyumlu olarak yapılmalıdır.

Yüz Şekline Uygun Şal Seçimi

Yuvarlak yüzlü hanımlar; saçlarını tepede sıkı bir topuz yaparak şallarını alın hizasında bağlamalıdır. Kaşların ve özellikle göz şeklinin ortaya çıkmasını sağlayan bu stil, kıyafeti tamamlayacak sade bir makyajla desteklenebilir.

Uzun yüzlü hanımlar; topuzlarını daha gevşek bağlayabilir. Kaş bitiminin hizalandığı şal bağlama teknikleriyle yüzün duruşu ve keskin hatlar yumuşatılabilir.

Kare yüzlü hanımlar; ifadelerini esnetebilmek için şal önüne oval bir form kazandırmalıdır.

Üçgen yüzlü hanımlar; sivri duran çene yapısını geniş göstermek amacıyla bone şallardan yardım alabilirler. Alın kısmı sıkı ve çene kısmı gevşek olan bağlama stiline uygun kumaş tercihleri dengeli bir ifade için gereklidir.

Şal Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saçın hava almasını sağlayacak olan kumaş seçimi son derece önemlidir. Şalın tam gün kafada bağlı kalacağı düşünüldüğü zaman kaliteli kumaş tercihinin önemi de ortaya çıkar.

  • Düzgün duran
  • Giyilen kıyafetle uyumlu
  • Güncel moda trendlerini yansıtan ve
  • Kaliteli bir kumaşa sahip modeller tesettürlü bayanlar için şal önerileri arasında gösterilebilir.

Tesettür giyim tarzını benimsemiş olan bayanların vazgeçilmez aksesuar olan şallar, ten rengiyle uyumlu olmalıdır. Kullanım kolaylığına sahip, kaymayan ve kırışmayan kumaşlar giyim tarzını bütünlemelidir.


Sosyal Medyada Paylaşın.
İlginizi çekebilir.  Cilt Detoksu Nedir? Nasıl Yapılır?

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir