Sonbaharın Etkisi İle Karşınıza Çıkan 4 Cilt Problemi

Sosyal Medyada Paylaşın.

Cildimiz vücudumuzun en hassas yerleri arasında yer almaktadır. Her mevsim cildimize farklı şekilde özen göstermemiş gerekmektedir. Cilt her mevsim farklı şekilde etkilere maruz kalmaktadır, her mevsim geçişlerinde mutlaka gerekli bakımı yapmazsak kötü şekilde etkilere maruz kalınabilir. Havaların soğuması Sonbaharın etkisi ile karşınıza çıkan 4 cilt problemi büyük sorun oluşturabilir.

Cilt Kuruluğu

Yazının içeriğine göz atın.

Hava değişikliği cildimize her zaman iyi gelmez, Ani ısı düşüşlerinde cildimiz farklı tepkiler verebiliyor. Özellikle sonbahar mevsiminde ani ısı düşüşü ile birlikte ciltte büyük oranda kuruluk meydana gelebilir. Bu nedenle cildinize uygun olan nemlendirici kremler kullanarak cildinize özen göstermeniz gerekir.

Dudak Çatlakları

Sonbaharda cildimizde en çok dudaklarımız etkilenmektedir. Oluşan kuruluk nedeni ile dudaklarımızda çatlaklar meydana gelebilir. Bu durumda mutlaka dudak bakımı yapılmalıdır. Dudak çatlaklarında dudaklarınıza nemlendirici krem seçenekleri ile tedavi edebilirsiniz.

Cilt Çatlakları

Mevsim geçişlerinde çokça rastlanan durumlardan biri ciltte oluşan çatlaklar. Yüz, yanak, burun kenarları ve ellerde oluşan çatlaklardan korunmak için gerekli mutlaka koruyucu önlem almak gerekmektedir. Bu çatlakları önlemek için;

  • Aşırı sıcak su ile duş almamalı
  • Günde en az 2 litre su içmeli
  • Cildinize uygun nemlendiricileri düzenli olarak kullanmalı
  • Cilde kötü etki bırakan ürünlerden uzak durmalı

Tüm cilt tipleri için ayrı satılan cilt bakım ürünlerini düzenli olarak kullanarak ciltte oluşan sorunlardan kurtulmak mümkün olmaktadır.


Sosyal Medyada Paylaşın.
İlginizi çekebilir.  Güneş Sonrası Cilt Bakımının Önemi

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir