Sakal Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Sosyal Medyada Paylaşın.

Birçok erkeğin vazgeçilmez aksesuarı sakalları olmaktadır. Buna istinaden İmaj veren sakalların bakımı çok önemli bir konu olmaktadır. Sakal için doğru bakım uygulayarak, sakalın sağlıklı şekilde kalmasını sağlamak ve imajının da iyi görünmesini sağlanması gerekir. Peki, sakal bakımı nasıl yapılmalıdır? Birlikte inceleyelim.

Doğru Olan Şampuanı Bulmak

Mutlaka sakallar için doğru olan şampuan seçilmelidir. Saçınızı yıkadığınız şampuan sakallar için yardım edici olmayabilir. Bu nedenle piyasada bulunan sakallar için üretilen şampuanlardan almanız gerekir. Ayrıca kepeklenme oluşmamasına dikkat edilmelidir.

Sakalı Yumuşatmak İçin Krem

Kolay tarama ve yumuşaklığın oluşması için sakal kremi kullanılması gerekir. Yıkama işlemini yaptıktan sonra sakallar zor taranıyor ve şekil alamıyorsa sakal kremi bu problemin önüne geçecektir.

Sakal Bakım Yağı

Sakal için özel üretilen yağları tercih etmeniz sakal sağlığı açısından da iyi olacaktır.

  • Argan yağı.
  • Zeytinyağı.
  • Badem yağı.

Gibi doğal ürünleri ya da piyasada hazır satılan bakım yağlarını kullanabilirsiniz. Bu yağları sakalınızı yıkadıktan sonra sürerek hem canlılık katacaksınız hem de kolay şekillenmesini sağlayacaksınız.

Sakalınızı Bolca Tarayın

Gün içinde mümkün olduğu kadar sakalınızı tarayın. Yanınızda bulunduracağınız ufak bir tarak ile taramayı gerçekleştirin. Bunun nedeni sakalların daha düzgün şekilde olması ve harekette bulunması.

Kötü Şekilde Olan Kılları Kesin

Sakalda aşırı olarak uzayan kıllar olabilir. İlk olarak taradıktan sonra bir makas ile kötü görünen ve diğer sakallarla eşit olmayan kılları kesin.


Sosyal Medyada Paylaşın.
İlginizi çekebilir.  Göz Altı Torbalarından Kurtulmak

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir