Organik Kozmetik Ürünü Nasıl Anlaşılır?

Sosyal Medyada Paylaşın.

Özellikle bayanların vazgeçilmezi olan kozmetik ürünler günümüz şartlarında su gibi satış görmektedir. Bu ürünler arasında ise cilt sağlığı açısından büyük önem taşıyan organik olan ürünler tercih edilmektedir. Bakıldığı zaman birçok ürünün üzerinde organik yazmakta fakat organik olmayıp sadece insanları kandıran özellikler ile kişilerin gözlerini boyamaktadır. Peki, organik kozmetik ürünü nasıl anlaşılır? Kısaca inceleyelim.

Organik Denilen Her Ürüne Aldanmayın!

Yazının içeriğine göz atın.

Organik olarak üretilen kozmetik ürünler belirlenen bir standart üzerinde organik tarım ile elde edilir. Eğer ki bir ürün parfüm, paraben ve silikon gibi kimyasal maddeleri bünyesinde barındırır ise ondan muhakkak uzak durmanız gerekmektedir.

Bu ürünler belli bir kullanım sonucunda cildin tahriş olmasını sağladığı gibi aynı zamanda cildin daha erken yaşta yaşlanmasına ve sarkmasına sebebiyet yaratmaktadır. Bu yüzden dolayı tercih ettiğiniz kozmetik ürünün muhakkak organik olması birinci temel ögedir. Organik bir ürünü ise aşağıdaki maddeler ile anlamanız mümkündür;

  • Sentetik madde içermemesi gerekmektedir.
  • Sertifikası muhakkak olmalıdır. (Sertifikası olmayan organik ürün hiç bir şekilde yoktur)
  • Ürünün ambalajı kesinlikle %100 olacak şekilde geri dönüşümlü olmalıdır.

Bu maddeleri içeren bir organik ürün aldığınızda ürünü 6 ve 12 ay arasında tüketmeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü bu ürünlerin içerisinde koruyucu madde yoktur ve bu yüzden dolayı kullanım süresi 12 ayı geçmemelidir.


Sosyal Medyada Paylaşın.
İlginizi çekebilir.  Cilt Bakımında Doğal Yağların Kullanımı

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir