Mide botoksu işe yarıyor mu?

Sosyal Medyada Paylaşın.

Özellikle son birkaç yıldır popüler olan mide botoksu işlemi ile ilgili olarak yapılan literatür yani bilimsel çalışmaları sizler için toparladık. Bu yazımızda Mide botoksu işe yarıyor mu konusuna değiniyoruz. Mide botoksu gerçekten faydalı mı, etkili mi gibi sorularınıza bu yazımızdan cevap bulacağınızı düşünüyoruz.

Mide botoksu işe yarıyor mu

Bilimsel açıdan bakıldığında Mide botoksu işe yarıyor mu?

Mide botoksu, endoskopik yolla botoks işleminin midenin iç çeperine enjekte edilmesi işlemine verilen isim. Yurtdışında gastric botox, stomach botox gibi kelimelerle de geçiyor. Mide botoksunda genel olarak bakıldığında literatürler özellikle 2 faydasından bahsediyorlar.

Mide botoksu midenin yemeklerin mideden çıkışını uzattığı için (süre olarak uzatma) işe yarıyor.

İlk olarak mideye enjekte edilen botoksu, midenin girişine ve çıkışına enjekte edildiğinde bu bölgede peristaltizmi yani hareketi azaltıyor. Bu da kasılma azaldığı için mide giriş çıkış valflerinin geç açılıp kapanmasını sağladığı için kişinin daha tok hissetmesini ve az yemesine katkıda bulunuyor

Mide botoksu beyne açlık uyarısının daha az gitmesine fayda sağladığı içi işe yarıyor.

İkinci etki de midenin beyne uyarı gönderen açlık uyarısı olan ghrelin hormonunun olduğu bölgeye enjekte edildiğinde beyne giden uyarılar stimule ediliyor ve bu şekilde hastanın aç hissetmesinin önüne set çekilmiş olunuyor.

Mide botoksu konusunda bu faydalı bilgiler dışında deneyimli bir doktorun işlemi yapması da önemlidir.

Sadece literatür değil, kullanılan doz, ilaç seçimi, hekimin deneyimi gibi konularda çok önemli faktörler. Bu konuda Türkiye’de mide botoksu ile ilgili çalışma yapmış doktorlar sizler için inceledik. Özellikle mide botoksu yapan doktorlar arasında iki doktor çok ön plana çıkıyor.

İlginizi çekebilir.  Eczacı Nasıl Olunur

İstanbul mide botoksu | Mide botoksu yapan doktorlar | Doç. Dr. Hüseyin Kadıoğlu

Doç. Dr. Hüseyin Kadıoğlu yaptığı bilimsel yayınların yanı sıra, organ nakli deneyimi ve 20 yıllık hekimlik tecrübesi ile mide botoksu alanında en deneyimli hekimlerden biri.

Mide botoksu işlemini istanbul’da tam donanımlı hastanelerde gerçekleştiren Doç. Dr. Hüseyin Kadıoğlu’na 0 533 722 22 12 numaralı telefondan ulaşılabiliyor.

İzmir mide botoksu | Mide botoksu yapan doktorlar | Op. Dr. Cem Güçlü

Özellikle İzmir ve çevre bölgesinde en çok mide botoksu yapan hekim olarak tanına Op. Dr. Cem Güçlü’de endoskopi serttifikası ve yine 19 yıllık hekimlik deneyimi ile bu anlamda mide botoksu konusunda önemli doktorlardan biri. İnternetten yaptığımız araştırmaya göre 0 544 391 73 36 numaralı telefondan da Op. Dr. Cem Güçlü beye ulaşabiliyorsunuz.

Mide botoksu işe yarıyor mu yazımızda mide botoksu gerçekten etkili mi, faydalı mı gibi sorularınıza cevap yazmamızın ardından sizlere en çok mide botoksu yapan bu alanda deneyimli 2 hekim önerisinde bulunduk. Türkiye’nin farklı illerinden ve yurtdışından da bu 2 hekime mide botoksu için hastalar ulaşıyor.


Sosyal Medyada Paylaşın.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir