Mide Botoksu

Sosyal Medyada Paylaşın.

Mide botoksu mideye botoks yaparak zayıflamaya yarayan bir işlemdir. Bu sayede mide kasları tam olarak kasılamadığı için midenin boşalma süresi gecikir. Mide ne kadar geç boşalırsa kişinin acıkma süresi uzar. Mide botoksu sayesinde kişi daha az acıkır ve daha yer, bu sayede kile vermeye başlar.

Mide Botoksu Nedir?

Mide botoksu yaptırmak isteyenler belli başlı noktaları bilmesi gerekir. İşlem sanılanın aksine ağrılı ve uzun süren bir işlem değildir.

  • Mide botoksu cerrahi bir işlem olarak değerlendirilmez.
  • İşlem genel anestezi altında yapılır.
  • Kesi yapılmaz.
  • İşlem endoskopik olarak uygulanır.
  • Hastanın hastanede yatmasına gerek yoktur.

Mide botoksu yapan hekimin tecrübesi çok önemlidir. İşlem yapıldıktan 2 gün sonra hasta etkilerini görmeye başlar. Zaman içinde iştahı azalmaya ve kilo vermeye başlar.

Mide Botoksu Ne Demektir?

Mide botoksu son zamanlarda sıkça uygulanan bir işlemdir. Kalıcı bir zarar vermediği için tercih edilir. Etkisi yaklaşık 5 ay sonra geçer. Bu 5 ay zarfında 10 ila 20 kilo arasında kilo vermek mümkündür.

İşlem yapıldıktan sonra kişi beslenmesine dikkat etmelidir. Aşırı yağlı ve hazır gıdalardan uzak durmak gerekir. Kişinin sağlıklı beslenmesi, bol sebze meyve tüketmesi hem midesi için hemde kilo vermesi için çok önemlidir. Mide botoksunu genelde diyet ve egzersiz ile kilo veremeyen kişiler tercih eder. Aşırı obez ve vücut kitle indeksi çok yüksek olan kişilerde bu işlem işe yaramaz.

Mide Botoksu Nasıl Yapılır?

Mide botoksu genel anestezi altında yapılan bir işlemdir. İşlem süresi ortalama yarım saat kadardır. İşlem sonrasında hasta 3 saat gözlem altında tutulur ve taburcu edilir. Kişinin hastanede yatmasına gerek yoktur. İşlem sonrasında yüksek kalorili beslenmek kilo vermenizi azaltır ve geciktirir.

İlginizi çekebilir.  Dudak Dolgusu Fiyatları

O yüzden doktorunuz verdiği diyeti uygulamanız gerekir. Hamile ve emziren kadınlara uygulanması tavsiye edilmez. Botoks toksinine alerjisi olan kişilere uygulanmaz. İşlem sadece mide kaslarını hedef alır. Bağırsaklar üzerine bir etki yapmaz. Halk arsında yanlış bilinen bağırsak tembelliğine neden olmaz. Doktorunuzun önerilerine uyduğunuz takdirde iyi sonuçlar alabilirsiniz.


Sosyal Medyada Paylaşın.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir