Makyaj Nasıl Temizlenmelidir?

Sosyal Medyada Paylaşın.

Makyaj kadınlar için olmazsa olmazlardandır. Fakat sıra makyaj temizliğine gelindiğinde yapılması gereken önemli kurallar vardır. Kadınlar için püf noktalarıyla makyaj nasıl temizlenmelidir açıklayalım.

Makyaj Temizlemek

Bazen makyaj temizlemeden uyuyan kadınlar ciltlerine yaptıkları zararın farkında değillerdir. Eğer makyaj uyumadan önce temizlenmezse, gece vakti kendisine yenileme yapan cilde engel olarak büyük zararlar verir. Bu nedenle uyumadan önce muhakkak makyaj temizlenmelidir.

İlk Olarak Dudaklar

Genelde dudaklarda ki rujlar en son olarak temizleme eğilimi gösterilen yerdir. Fakat makyaj temizliğine ilk önce dudaklardan başlamanız doğru olacaktır. Çünkü ruju çıkarmak için herhangi bir özel temizleyiciye ihtiyaç duyulmaz.

İkinci Adım Gözler

Makyajın en zor kısmıdır göz makyajı. Ne yapılması gerektiği ve nasıl yapılacağı bilindiği sürece göz makyajı temizliği de oldukça kolaylaşacaktır. Makyaj temizleyiciyi pamuk pedlerin üzerine dökün. Hazırladığınız pedleri hafifçe gözlerin üzerine baskı yaparak bir kaç saniye bekleyin. Bu işlemi kesinlikle es geçmeyin. Sebebi, temizleyici makyaj ürünleri üzerine iyice etki edeceğidir. Bu işlemin ardından göz makyajınızı hafifçe temizlemeye başlayabilirsiniz.

Son Adım Yüz Temizliği

Sağlıklı olarak yüz temizlemek için temizleme yağı, temizleme losyonu ya da temizleme sütü kullanılması gereklidir.

Bunların yanı sıra:

  • Hint yağı
  • Susam yağı
  • Hindistan cevizi yağı
  • Zeytinyağı gibi doğal ürünlerden de yararlanabilirsiniz.

İlk olarak uygulayacağınız her hangi bir seçeneği yüzün üzerindeki kirli tabakayı cildi kurutmadan ve tahriş etmeden kaldırabilmektir. Bir pamuk yardımıyla dairesel biçimde masaj yaparak cildin üzerini temizleyin. Ardından yüzünüzü ılık su ile yıkayarak ya da bir kağıt havlu kullanarak hafifçe yüzünüzü temizleyin.


Sosyal Medyada Paylaşın.
İlginizi çekebilir.  Seo Yapan Firmalar

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir