Laser Liposuction

laser liposuction işlemi
Sosyal Medyada Paylaşın.

Liposuction, diyet ve sporla verilemeyen ve fazlalık olan yağların alınmasında uygulanan bir yöntemdir.

Laser Liposuction Nedir?

Laser liposuction genellikle kadınlar da sık olarak uygulanan bir yöntem olmakla birlikte 16 yaşından sonra yapılması gereken bir uygulamadır. Vücutta bulunan birçok bölge hamilelik, sağlıksız beslenme ve ailesel sebeplerden dolayı zamanla bozulabiliyor. Bu nedenle liposuction yöntemi bu anlamda etkisini göstermektedir. Geliştirilen yeni cihaz ve tekniklerle birlikte operasyonlar oldukça güvenli olmuştur. İşlem sonrasında hastaların diyet ve sporla dikkat etmesi de gerekir.

Laser Liposuction Avantajları

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte laser uygulaması da son dönemler de kendini geliştirmiştir. İşlem sonrasında oldukça estetik bir durum oluşur. Laser uygulamasında klasik yöntemlere göre yağlar lazer ışını ile parçalanır ve sıvı halde bulunan yağ parçaları kanüllere konularak ortamdan uzaklaştırılır. Laser liposuction hakkında birçok bilgiye ve avantaja sahip olabilirsiniz.

  • Laser liposuction ile en güçlü ve inatçı yağlarınızdan kısa sürede kurtulabilirsiniz.
  • Laser liposuction uygulaması kansız bir işlem olarak bilinir. Lazer ışınları sinirlere zarar vermeden yapılan bir operasyondur. Kan verilerek alınan yağlar Laser liposuction yönteminde kan nakline gerek kalmadan daha kolay yöntemlerle yapılır.
  • Sarkan bölgeler Laser liposuction deri sıkılaştırma etkisi ile sarkmadan formu korur. Cildi toparlamak için lazer dalgaları etkisini gösterir. Uygulama sonrasında ciltte ciddi anlamda farklılıklar da meydana gelir.

Laser liposuction yöntemi için araştırma yaparak en iyi doktorlarla anlaşmanız daha sağlıklı olacaktır.

laser liposuction avantajları

Laser Liposuction Hangi Yöntemlere Uygulanır?

Cildinde çok fazla yağ bulunan kişiler için yapılan bir yöntemdir. Sırt, karın, basen, alt bacak, kol ve çene altı bölgelerine rahatlıkla uygulanır. Erkekler de de jinekomasti yöntemi olarak bilinen bir yöntemdir.

İlginizi çekebilir.  Burun Yağlanması Neden Olur?

Laser liposuction erkek için de farklı yöntemler bulunan bir uygulamadır. Genellikle hamileler için çok fazla uygulanır. Hamilelikten sonra kilolar çok daha zor verilir ve vücudun hemen hemen her bölgesinde yağlar birikir. Liposuction yöntemi de bu anlamda oldukça etkili bir yöntemdir.

Laser Liposuction İşlemi Nasıl Yapılır?

Laser liposuction yöntemi genel anestezi altında uygulanan bir yöntemdir. İlk olarak lazer ışınları gönderilerek uygulanmaya başlanır. Belli kalınlıkta bulunan kanüller ile parçalanır ve yavaş yavaş yağlar alınmaya başlar.

Katı halde bulunan yağlar sıvılaştırılır ve yavaş bir halde çekilmeye başlar. İnce kanüller sayesinde daha küçük kesiler yapılır. Bu nedenle de herhangi bir iz bırakma durumuyla karşılaşmazsınız. Hastalar yapılan uygulamaya göre bir iki gün hastanede kalabilirler. Operasyon sonrasın da az da olsa ağrı hissetmeniz normal.

Ağrı kesiciler ve serumlarla bu durumun önüne geçilebilir. Operasyon bittikten sonra hasta 10-15 gün içerisinde normal hayatına geri dönebilir. Ancak doktor tavsiyesi ile 3 hafta boyunca korse giyilmesi gerekir. Vücutta parçalanan yağlar iki ay içinde emilir. Bu nedenle hasta 2 ay boyunca yağ parçalamaya vücudunda devam eder. 6 ay içerisinde vücut normale dönmüş olur.

laser liposuction nedir

Laser liposuction Sonrası Süreç

Belli bölgeye yapılan laser uygulamasında hasta kısa sürede normal hayatına geri döner. Laser uygulaması son teknoloji aletlerle yapıldığı için bu süreç çok fazla uzamaz. Ancak ameliyatı yapan doktor da bu anlamda önemlidir.

Doktorun bu alanda bilgisinin olması ve uzman olması da bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Herhangi bir iz kalmadığı için ameliyat sonrasında bu konuda bir sorun yaşamazsınız. Ancak doktorun verdiği tavsiyeler üzerine dikkatli olmanız da fayda var.

Alınan Yağlar Tekrar Gelir Mi?

Vücudunuz da bulunan bütün yağlar laser uygulaması ile alınır. Ancak ameliyat sonrasında hasta eğer dikkat etmezse bölgede çok daha fazla yağ birikmesi meydana gelir. Tedavi yapılan kişinin doğru beslenmesi gerekir.

İlginizi çekebilir.  Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

Uygulama sonrasında yüksek kalorili besinler tüketilmesi yağların tekrardan gelmesine neden olur. Bu nedenle laser uygulamasından sonra daha az kalorili yiyecekler tüketerek sağlıklı bir şekilde beslenmeniz gerekir. Beslenmeyle birlikte sporla da bu durumu desteklemeniz gerekir.

laser liposuction

İyileşme Süreci

Laser uygulama sonrasında hasta da dikkat ettiği süre içerisinde yaşantısına geri dönebilir. Ancak bölgede bulunan morluk ve şişlikler 3 hafta boyunca devam eder. Erkek hastalar da liposuction yöntemi genellikle jinekomasti olarak bilinir. Bu durumun iyileşme süreci biraz daha farklıdır. Jinekomasti sürecinde cerrahi doktorlardan faydalanmak gerekir.

Cildin altında bulunan yağlar alındıktan sonra cilt belli bir süre sonra kendini yenilemeye başlar. Kendini toparlamaya başladıktan sonra kısa sürede iyileşmeniz gerekir. Uygulamadan sonra herhangi bir sarkma durumu da gözlenmez. Ameliyat sonrasında;

3 saat geçtikten sonra bir şeyler yemeye başlayabilirsiniz. İlaçların da etkisi ile üzeriniz de yorgunluk hissedebilirsiniz. Ancak yemek yedikten sonra yavaş yavaş dolaşmaya başlamanız gerekir.

  • Erken hareket etme ve ayağa kalkma süreci en hızlı iyileşme sürecidir.
  • Evde kullanılması gereken ilaçları aksatmadan kullanmanız gerekir.
  • 3 gün boyunca banyo yapmamanız gerekir.
  • Görülen şişlik ve morluklar da kısa sürede geçer.

Doktorun tavsiyelerine uyarak daha kısa sürede iyileşmeniz de mümkün.

Laser Liposuction Fiyatları

Laser uygulaması her doktordan doktora göre değişir. Laser liposuction fiyat olarak da bakarsanız bu konuda detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Ancak operasyonun yapılacağı bölge veya bölgeler de bu anlamda önemlidir. Eğer ameliyatı yapacak olan doktor da alanında uzman ise bu durumda fiyatların artmasına neden olabilir.


Sosyal Medyada Paylaşın.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir