Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

Sosyal Medyada Paylaşın.

Kuru bir cilde sahip olunduğunda pul pul dökülmeler olur ve cildin parça parça görünmesine sebep olabilir. Bu durumu ortandan kaldırmak adına kuru ciltlere bazı önemli bakım uygulamaları yapılması gerekir. Öyleyse bu durumların oluşmaması adına kuru ciltler için bakım önerileri nelerdir?

Özenli Cilt Temizliği

Parlak ve sağlıklı görünen bir cildin oluşması, iyi şekilde temizliği yapılan ve doğru bakım uygulaması gerçekleştirilmiş olan işlemlerden geçer. Uyguladığınız makyajlar iyi temizlenmediğinde kalıntıları cildinizin hava almasını engeller.

Bu durumda kurumaya sebebiyet verir. Bu nedenle makyaj işi bir şekilde temizlenmeli, ardından yüz temizleme jeliyle yüzünüzü yıkayarak derinlemesine temizlik uygulanmalı.

Nemlendirici Maske Uygulaması

Cildinize bakım uygulamaya vaktiniz yoksa eğer, kısa süre zarfında nemlendirme işlemini yapan ve cildin kaybettiği enerjiyi tekrar geri kazanmasını sağlayan nem maskelerini uygulayabilirsiniz.

Her kozmetik ürün mağazalarında bulabileceğiniz bu maskeleri içeriğinde bulunan vitaminler sayesinde de cilde ekstra parlaklık sağlanabilir ve kuru kalması önlenir.

Cilt Dokusunu Yenileyin

Cildin üst tabakasında bulunan ölü deriler, zamanla dökülür ve makyaj yaptığınızda pürüzsüz görünüm elde edilmez. Bu durumun oluşmaması için ciltte zamanla var olan ölü derilerden cildi arındırmak gerekir. Arındırma işlemi yaparken şu yöntemler uygulanabilir:

  • Doğal bakım yağları ile masaj uygulaması.
  • Mikro tanecik barındıran peeling işlemi.
  • Doğal sabunlarla cilt temizleme.

Gibi uygulamalar yardımıyla cildinizin kuruluğunu yok eder ve ışıltılı görünüme sahip olursunuz.


Sosyal Medyada Paylaşın.
İlginizi çekebilir.  Vazelinin Cilde Faydaları Nelerdir?

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir