Kış Aylarına Özel Ayak Bakımı

Sosyal Medyada Paylaşın.

Ayak sağlığı iyi bir ayak bakımıyla güçlenir. Her mevsime göre değişen ayak bakımı, nasıl yapılması gerektiği ile alakalı soru işareti yaratmaktadır. Hanımlar kış aylarına özel ayak bakımı ile yaz aylarında yaptıkları bakımı bir araya karıştırmamalıdır. Mevsimsel değişikliklerin vücutta oluşturduğu etki ayak bakımında da aynı değişikliği ürettiğinden kış ayı içerisinde ayak bakımları nasıl olmalıdır inceleyelim.

Ayda Bir Kere Pedikür

Ayak sağlık merkezlerinde kaliteli ve güvenilir olması şartıyla ayda bir kere pedikür uygulamalarından faydalanılmalıdır. Ayrıca kişisel olan tırnak bakım aletleri yardımıyla pedikür uygulaması yapılmalıdır.

Ayaklara Masaj Yapılmalı

Gün içerisinde yorulup şişmiş ayak parmaklarından başlayarak ayak bileğine hatta dizlere kadar kibarca masaj uygulanmalıdır. Konforlu bir yerde oturarak nemlendirici ile ayaklar yumuşama görene kadar ovulmalıdır böylece kan dolaşımı da hızlanarak varis oluşumu da engellenir.

Ayakkabılar 24 Saat Aralıklarla Giyilmeli

Mutlaka düzenli olarak duş yapılmalıdır. Yapılan duştan sonra ayak parmak araları kağıt havlu yardımıyla kurulanıp gün içinde oluşabilecek ayak kokuları engellenmeli. Bot ya da ayakkabıların en erken 24 saat aralıklarla giyilmesi önerilir.

Ayakkabı Doğru Olarak Seçilmeli

Ayakları rahatsız ve tahriş edecek tarzda tüm ayakkabı modellerinden uzak durulması gereklidir.

Sebebi:

  • Bu tarzda ayakkabılar ayağın şekline zarar verebilir.
  • Zararı gören ayaklarda sağlık problemleri başlar.
  • Ayakkabı seçiminde muhakkak önü geniş tarzlar seçilmelidir.
  • Ayakkabı üstten ayağa baskı yapmamalıdır.

Ayrıca ortopedik taban özelliği olan ayakkabılar seçilmelidir.


Sosyal Medyada Paylaşın.
İlginizi çekebilir.  Ev Dekorasyonunda Duvar Kağıdı Kullanımı

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir