Kil Maskesi Kullanmak İçin Sebepler

Sosyal Medyada Paylaşın.

Kil, tamamen doğal olduğundan ve içeriğinde zararlı herhangi bir madde olduğundan, özellikle cilt bakımında yaygın olarak kullanılıyor. Doğal olarak uygulanan kil, kozmetik ürünlerin içinde de sıklıkla kullanılmaktadır. Faydaları öğrenildikçe, kil maskesi kullanmak için sebepler de sürekli olarak artış gösteriyor.

Kil Maskesi hangi Sebeplerle Kullanılıyor?

Kil maskelerinin kullanımı için birçok sebep bulunuyor. Bunların çoğunluğu ise; ciltte oluşan sorunlardan kurtulmak, cildi daha genç ve sağlıklı bir görünüme sokmak ve cildin temizliğini sağlamak oluyor. Uygun kil maskelerini kullanmak ise, sorunların daha hızlı çözülmesini sağlıyor.

Kil Maskesi Çeşitleri Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Kil maskeleri değişik renklerde yapılıyor ve her rengin cilde ayrı bir faydası bulunuyor. Bunlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Yeşil kil maskesi: siyah noktalarla mücadele için kullanılıyor.
  • Beyaz kil maskesi: sivilceleri gidermede faydalı oluyor.
  • Mavi kil maskesi: sivilce, inatçı yara izi ve güneş lekelerine çözüm sağlıyor.
  • Sarı kil maskesi: ciltteki gözeneklerin temizlenmesinde kullanılıyor.
  • Pembe kil maskesi: cildin daha genç görünmesini sağlıyor.
  • Kırmızı cilt maskesi: egzama oluşumuna karşı kullanılıyor.

Cildin birçok sorununa iyi gelen bu kil maskeleri, özellikle uygun cilt ve sorunlar için kullanıldığında daha fazla etkili oluyor.

Diğer Hususlar

Kil maskeleri hazırlanırken, su çok yavaş ilave edilmelidir. Böylece kıvamı daha iyi olacaktır. Kil maskeleri yüzde en fazla 15 dakika boyunca tutulmalı, daha sonra ılık su ile temizlenmelidir. Maskeler haftada birden fazla uygulanmamalı ve uygulama sonrası nemlendiriciler kullanılmalıdır.


Sosyal Medyada Paylaşın.
İlginizi çekebilir.  Albert Einstein Kimdir?

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir