Kalça Dolgusu Fiyatları

Sosyal Medyada Paylaşın.

Kalça dolgusu son yıllarda yapılan, tercih edilen estetik konularından biridir. Kalça büyütmek ve şekillendirmek isteyenler için bir tercih olan ameliyatsız yöntem olan dolgu yöntemidir. Ameliyatsız hiçbir müdahale olmadan yapılan uygulama ile kalça hacmi istenilen boyutta artırılmaktadır. Dolgu enjeksiyonu yardımı ile yapılmaktadır. Kalça dolgusu fiyatları ise 7000 TL ile 15000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Fiyatlar, klinik ve hastaneye göre değişmektedir.

Kalça Dolgusu Ne Gibi Durumlarda Yapılır?

Kişiler İhtiyaç duyduklarında memnun olmadıkları vücutlarındaki herhangi bir bölgesine estetik müdahale yaptırmaktadırlar. Bunlardan en sıklıkla yapılanların arasında kalça dolgusu gelmektedir. Peki, en gibi sebeplerden dolayı yapılmaktadır. Bunlar;

  • Sık kilo alıp vermekten dolayı kalça hacminin düzleşmesi.
  • Küçük boyutlu kalçalar.
  • Gelişim bozukluklarından kaynaklanan estetik olmayan kalçalar.
  • Daha büyük bir kalçaya sahip olmak isteyenler.
  • Kalçalarında asimetrik sorun yaşayanlar.

Bu ve benzer durumlardan kaynaklı sorunlarda en kısa çözüm yolu dolgu yöntemidir.

Kalça Dolgusu Nasıl Yapılır?

Kalça dolgusu ameliyatsız bir yöntem olan estetik yöntemidir. İki yöntemle kalça dolgusu yapılmaktadır. İlki hastanın kendinden alınan yağ ile yapılan enjeksiyon dolgu yöntemidir. İkincisi ise poliamid dolgu maddesiyle yapılan dolgu yöntemidir. Bu yöntemler lokal anestezi altında, kişinin istediği yöntem ile yaklaşık yarım saat ile bir buçuk saat arasında değişiklik göstermektedir.

Yağ Enjeksiyonu ile Ameliyatsız Kalça Büyütme: Bu yöntem hastane ortamında yaklaşık 1-1,5 saat gibi bir süre zarfında lokal anestezi ile yapılmaktadır. Kişinin vücudundaki hangi bölge daha yağlı ise oradan alınan yağlar kalçaya enjekte edilir ve kalça istenilen şekli alır. Ağrı ve acı hissedilmez, hasta aynı gün sosyal hayatına dönmektedir. Kalıcılığı 2,3 senedir.

İlginizi çekebilir.  Eczacı Nasıl Olunur

Dolgu Malzemesi ile Kalça Büyütme: Dolgu yöntemi ile yapılan kalça büyütme yaklaşık 1 saat süren bir müdahale ile klinik ortamda ve hastane de yapılabilmektedir. Kalça lokal anestezi ile uyuşturması sağlandıktan sonra işleme başlanır. Tek bir noktadan iğne yardımı ile dolgu kalçaya verilir ve istenen şekil kazandırılır. Dolgu malzemesi kolayca vücuda uyum sağlar ve doğal görünüm sağlar. Sonucu hemen görülür, ağrısızdır. Kalıcılığı ise 8-10 yıldır.

Tüm bu uygulamalar sonrası hastanın 8-10 hafta korse kullanılması önerilmektedir. Kişinin sosyal hayatına hiçbir kötü etkisi yoktur, etkilemez.


Sosyal Medyada Paylaşın.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir