İlişkinizi Kurtarmak İçin Yapmanız Gerekenler

Sosyal Medyada Paylaşın.

Biten veya bitmek üzere olan ilişkinizi kurtarmak için yapmanız gerekenler sizi yeniden hayata motive edebilir. En büyük hazların temel kaynağı olan aşk, iki kişinin beklentilerine göre şekillenir. Kişiye en büyük ızdırapları yaşatma potansiyeline sahip olan aşk, yeni tecrübeler edinilmesinde büyük pay sahibidir.

Aşktan Ne Bekliyorsunuz?

Yazının içeriğine göz atın.

Bir ilişkiye başlamadan önce her iki tarafın da cevaplaması gereken temel soru aşktan ne bekledikleridir. İnsanlar kendilerini her alanda geliştirebildikleri gibi ilişkiler konusunda da geliştirebilirler. Mükemmel ve sadece filmlere konu olan aşkların gerçek dışı olduğunu kabul ederek yeni bir hayata yelken açmak, hayal kırıklıklarının da minimum seviyeye çekilmesini sağlar.

Kimse Mükemmel Değildir!

Bir ilişkiye başlamadan önce hiç kimsenin mükemmel olmadığının kabul edilmesi işleri kolaylaştırabilir. Zaman içinde yaşanan güçlükler sevdiğiniz kişinin yanlış bir seçim olduğunu düşünmenize neden olabilir.

Bu aşamada;

  • Sevdiğiniz kişi yerine sevgiyi suçlayabilir
  • Uyumlu olmadığınız durumları gözden geçirebilir
  • İlişki yönetiminde yeni yaklaşımlar geliştirebilir
  • Partnerinize yüklediğiniz sorumlulukları fark edebilir ve
  • Sevilmektense sevmeyi tercih edebilirsiniz.

Romantik hayalleri, gerçekleştirilmesi güç talepleri ve sabırsız beklentileri bırakmak ilişkinizi kurtarmak için yapmanız gerekenler arasında ilk sıralarda yer alır. Sadece sevilmeyi beklemek yerinde ilişkiyi beslemek ve heyecanı sürekli olarak artırmak çiftlerin en önemli sorumlulukları arasındadır. Uyumluluğun kısa süre sonra yerini mecburiyete bıraktığı hallerde farklılıkları hoş görme becerisinin devreye alınması zorunludur.


Sosyal Medyada Paylaşın.
İlginizi çekebilir.  Brezilya Kalça Estetiği

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir