Hollywood Diyeti Nasıl Yapılır?

Sosyal Medyada Paylaşın.

Gün geçtikçe değişen güzellik algısının sonucunda özellikle de kadınlar kilo vermeye çalışmaktadırlar. Konu kilo verme olduğunda akla ilk olarak kısa sürede sonuç alınabilecek diyetler gelmektedir. Bu diyetler arasında yer alan Hollywood diyeti nasıl yapılır? en çok merak edilen konulardan biridir. Hollywood diyeti kısa sürede fazla kilo kaybı yaşayacağınızı vaat eden bir diyettir. Diyet sonucunda 12 kilodan 16 kiloya kadar kayıplar yaşanabilmektedir.

Diyet Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer Hollywood diyeti yapmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır.

  • Bol bol su tüketilecek
  • Meyve tüketimi arttırılacak
  • Yeşil çay içmek
  • Un mamullerini tüketmemek

İlk Günler İçin Diyet Listesi

Hollywood diyetinde her gün farklı öğünler yer almaktadır. Öğünlerin çeşitli olması hem sizi bunaltmayacaktır. Hem de vücudunuzu vitamin, mineral ve lif gibi besinlerden aç bir şekilde bırakmayacaksınız demektir.

Diyetin ilk günü amaç vücuttaki toksinlerden kurtulmak ve ödem oluşumunu engellemektir. Bu yüzden ilk gün sadece sıvı şeyler tüketilmelidir. İlk gün su, yeşil çay ve meyve suyu tüketebilirsiniz. Meyve suları taze sıkılmış ve ilave şekersiz olmalıdır. Kutu meyve suları yasaktır. İkinci gün için de aynısı tekrarlanır.

Ne Tüketilir? Ne Tüketilmez?

Hollywood diyetinin diğer günleri ise salatalık, domates, yağsız peynir, çavdar ekmeği, haşlanmış yumurta gibi yağsız besinler tüketebilirsiniz. Yağsız birçok yemeği diyetinizin öğle ve akşam öğünleri için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

votes
Article Rating

Sosyal Medyada Paylaşın.
İlginizi çekebilir.  Albert Einstein Kimdir?
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments