Hindistan Cevizi Yağı Saça ve Cilde Nasıl Uygulanır?

Sosyal Medyada Paylaşın.

Hindistan cevizinin içerisinde bulunan doğal vitaminler cildin daha yumuşak ve pürüzsüz olmasına yardımcı olur. Her tip cilde uygulanabilen bu yağ cildin sebum dengesini sağladığını için ciltte yağlanma meydana gelmez. Aksine yağ dengesi kontrol altına alınır. Bu sebepten dolayı hem kadınlar hem de erkekler tarafından oldukça fazla talep gören hindistan cevizi yağı saça ve cilde nasıl uygulanır öğrenelim.

Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Hindistan cevizi içerisinde bulunan doğal yağlar sayesinde saçların daha parlak ve sağlıklı olmasına yardımcı olur. Aynı zamanda,

  • Saça uygulanan bu yağ saç diplerinin güçlenmesine neden olduğu için saçta meydana gelen dökülme miktarı azalır,
  • Saç telleri kalınlaşır ve bu sayede saç uçlarında kırık meydana gelmesi en aza iner,
  • Saç uçları beslendiği için saçın uzaması hızlanır.

Hindistan Cevizi Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Hindistan cevizi yağını haftada bir defa saça maske olarak uygulamak yeterli olacaktır. Hindistan cevizi yağı saç kökleri dâhil tüm saça uygulanır ve streç film sarılarak bu şekilde 2 saat beklenir. 2 saatin sonunda saç şampuanlanarak yıkanır.

Hindistan Cevizi Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Kuru cilt çabuk kırışır ve daha yaşlı görünür. Bunun önüne geçebilmek için hindistan cevizi yağı kullanılabilir. Çünkü hindistan cevizi yağı cilt kuruluğunun büyük ölçüde önüne geçiyor ve cildin nemli kalmasına yardımcı oluyor.

Hindistan Cevizi Yağı Cilde Nasıl Uygulanır?

Hindistan cevizi yağından çok az bir miktar avuca alınır ve bu yağ aşağıdan yukarıya doğru uygulanarak cilde iyice yedirilir.


Sosyal Medyada Paylaşın.
İlginizi çekebilir.  Hızlı ve Etkili Göz Çevresi Bakımı

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir