Güneş Sonrası Bakımında Hangi Ürünleri Kullanmalıyız?

Sosyal Medyada Paylaşın.

Uzun süre güneşe maruz kalmak cilt lekelerine ve güneş yanıklarına neden oluyor. Bununla beraber cilt kırışıklıkları artıyor ve sivilcelere de yol açabiliyor. Bu nedenle güneş sonrası cilt bakımı yapmak son derecede önemlidir. Böyle bir durumda güneş sonrası bakımında hangi ürünleri kullanmalıyız? Güneş sonrası kullanılan ürünlerin doğal olması gerekiyor. Aynı zamanda cildi tahriş eden maddeler bulunmamalıdır.

Güneş Sonrası Bakımlar Neden Aksatılmamalı?

Güneşe maruz kaldıktan sonra cilt tamamen zarar görüyor. Cilt lekeleri, çiller, güneş yanıkları, kırışıklıklar ve kahverengi lekeler oluşabilir. Bu durumda güneşe maruz kaldıktan sonra cilt bakımı aksatılmamalıdır. Cildi onaran yöntemler yapmalı ve cildi tahriş eden ürünler kesinlikle kullanmamalısınız.

Güneş Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güneşin UVB ışınları cilde oldukça zarar veriyor. Uzmanlara göre 15-20 dakikadan fazla güneşe maruz kalmak cilt problemlerine yol açmaktadır. Güneş sonrası cildinize kesinlikle kimyasal madde, parfüm ve paraben içeren ürünler kullanmamalısınız. Bunların yerine hafif dokulu veya su bazlı ürünler tercih edebilirsiniz.

Güneş Sonrası Cilt Bakım Önerileri

Güneş cilt için yararlı gibi görünse de, uzun süre güneşte kalmak cildi tahriş ediyor. Ayrıca cilt sorunlarını meydana getiriyor. O yüzden cilt bakımının aksatılmaması gerekir.

Güneş sonrası yapabileceğiniz cilt bakım tavsiyeleri;

  • Yanıkların oluşmaması için nemlendiriciler uygulanmalıdır.
  • Peeling uygulamaları yapılmamalıdır.
  • Doğal ve hafif ürünler tercih edilmelidir.
  • Katkı maddesi olmayan doğal yağlar kullanabilirsiniz.

Cilt yanıkları içinde yoğurt ve bal kullanabilirsiniz. Bu karışım hem güneş yanıklarına hem de lekelerin oluşmamasına yardımcı olacaktır.


Sosyal Medyada Paylaşın.
İlginizi çekebilir.  Yağ Aldırma Ameliyatı Fiyatları

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir