Güneş Kremi Sadece Yaz Ayları İçin mi?

Sosyal Medyada Paylaşın.

Yaz aylarında kullanılan güneş kremleri, birçok insanın vazgeçilmezidir. Fakat kış ayları geldiğinde güneş kremleri çok sık kullanılmıyor. Bu durumda güneş kremi sadece yaz ayları için mi? Sorusu merak ediliyor. Güneş cilde oldukça zarar veriyor. Cilt lekeleri, sivilce ve güneş lekesi gibi sorunlara yol açabiliyor. O yüzden kış aylarında cildi güneşe maruz bırakmamak adına güneş kremi mutlaka kullanılmalıdır.

Kış Aylarında Güneş Kremi Nasıl Kullanılmalı?

Cildin elastik yapısının bozulmaması ve cildin zarar görmemesi için güneş kreminin etkisi son derecede fazladır. Ancak kış mevsimlerinde güneş kremlerinin kullanımı azalıyor. Dışarıya çıkmadan önce temiz cildinize uygulamalısınız. Cildinize uyguladıktan 10 dakika sonra makyaj yapabilirsiniz. Bu sayede cildiniz fondötenin zararlı etkenlerini de azaltacaktır.

Güneş Kremi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güneşin ve soğuk havaların zararlı etkenleri cildi yaşlandırıyor. Bu sebeple güneş kremlerinizi aksatmadan cilde düzenli olarak uygulanmalıdır. Güneş kremi tamamen cildinize uygun olmalıdır. Hassas ciltler, yağlı ciltler ve kuru ciltler için özel kremler kullanmanız gerekiyor. Aynı zamanda güneşe çıkmadan yarım saat önceden kullanmalısınız.

Kış Aylarında Kullanılan Güneş Kremlerinin Yararları

Cildinizin üst ve alt tabakasını dış etkenlere karşı korumak adına güneş kremlerinin etkisi çok büyüktür.

Güneş kreminin yararları şu şekildedir;

  • Cilt yanığı oluşumunu engeller.
  • Güneş lekelerinin oluşumunu durdurur.
  • Soğuk havalara karşı cildin nemini korur.
  • Güneşin UVB ışınlarına karşı cildinizi korur.

Güneş kremini makyaj bazı olarak da kullanabilirsiniz. Az miktarda cildinize iyice yedirerek sürmeli ve bir süre cildin emmesini beklemelisiniz. Bu sayede kış aylarının tüm olumsuz etkenlerinden cildinizi koruyacaktır.


Sosyal Medyada Paylaşın.
İlginizi çekebilir.  Kil Maskesi Kullanmak İçin Sebepler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir