Göz Kalemi Nasıl Kullanılır?

Sosyal Medyada Paylaşın.

Göz kalemi kullanılarak göz şekli açığa çıkabilir. Bakışlara anlam kattığı için pek çok kadının tercih ettiği bir makyaj tekniği olan göz kalemi nasıl kullanılır?

Yüz Güzelliğinizi Ön Plana Çıkarın!

Göz içine ve kenarlarına sürülen kalemler farklı renk seçeneklerine sahiptir.

Kalem kullanılarak gözler;

  • Çekik
  • Buğulu
  • Küçük veya
  • Büyük gösterilebilir.

Makyaj yaparken kullanılan malzemelerin birbiriyle uyumlu olabilmesi için renk tonlamasına özen gösterilmelidir.

Göz Kalemi Nasıl Sürülür?

Far ve rimel kullanımından hemen önce, fondötenden sonra kullanılması gereken göz kalemi, göz içi ve çevresine kullanılabilir. Uygulama esnasında olası riskleri bertaraf etmek için kalem ucunun çok sivri olmaması gereklidir.

Kalemin göz kapağının üstüne ve kirpik diplerine uygulanması durumunda bir fırça ya da bir parça pamuk yardımıyla dağıtma yapılabilir. Bu işlem gözlere ve bakışlara buğulu bir hava verir.

Göz kaleminin gün boyu akmaması için; far bazı kullanılmalıdır. Bazın üstüne yapılan kalem uygulaması, makyajın genelinde kullanılan tonlarla uyumlu bir renk farla sabitlenebilir.

Göz Kaleminin Makyaja Katkısı

Farklı teknikleri olan göz kalemi nasıl kullanılır? Göz yapısı ve tercihlere göre belirlenmesi gereken göz kalemi kullanım teknikleri, makyajın bütünlüğünü sağlar. Gözlerinin daha iri görünmesini isteyenlerin açık renk kalem tercih etmesi önerilir. Kalemin göz içine ve çevresine uygulandığı hallerde ise göz olduğundan daha küçük görünür.


Sosyal Medyada Paylaşın.
İlginizi çekebilir.  Bebeklerde Baş Çevresi Ölçümü Nasıl Yapılır?

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir