Göğüs Estetiği

Sosyal Medyada Paylaşın.

Göğüsler vücut güzelliğinin en önemli tamamlayıcı parçalarıdır. Giyilen kıyafetlerin bile görünümünü, düzgün şekle sahip göğüsler sağlamaktadır. Göğüslerde başta doğuştan olmak üzere, birçok nedenden dolayı şekil bozuklukları oluşabilir. Ayrıca göğüsler, normalden daha büyük veya küçük olabilirler, bu sorunların çözümü ise göğüs estetiği sayesinde çözülmektedir. Özellikle aşırı büyük olan göğüsler nedeni ile bel ve sırt ağrıları ile pişik ve tahrişler gibi sorunlar da oluşabilir.

Göğüs Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Göğüs estetik ameliyatları, göğüslerdeki bozulmalara göre değişik uygulama yöntemleri ile yapılıyor. Bunlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Meme büyütme:memelerin olması gerekenden daha küçük veya sonradan sönmüş olması durumlarında uygulanır.
  • Meme küçültme: memelerin hem görünüm açısından çok büyük olması, hem de bel, sırt ve boyun bölgelerinde sağlık sorunları oluşturmasından dolayı uygulanır.
  • Meme dikleştirme: hamilelik gibi çeşitli nedenlerle oluşan sarkmaların düzeltilmesi maksadı ile uygulanır.

Uygulanacak yönteme hasta ile birlikte karar veren cerrahlar, dijital ortamda ameliyat sonrası oluşacak görünümü de hastalarına izleterek onay alırlar.

Göğüs Estetiği Ameliyatları Nasıl Uygulanır?

Söz konusu ameliyatlar, hastanın ve göğüslerinin yapısına göre değişiklik gösterir. Meme büyütme ameliyatları, göğüslere yakın ve ameliyat izi görünmeyecek bir yerden girilerek, silikon konması ile gerçekleşmektedir. burada önemli olan göğüslere uygun ve en kaliteli silikonların kullanılmasıdır. Bu nedenle de, ameliyat öncesinde yapılacak ölçümlerin çok hassas olarak hesaplanması gereklidir.

Normalden çok daha büyük olanlar için uygulanan meme küçültme ameliyatlarında değişik yöntemler uygulanmakla beraber, uygulanan temel işlem fazla dokuların alınmasıdır. bu ameliyatta önemli olan husus, her iki memenin de aynı boyutta ve simetrik olmasıdır.

İlginizi çekebilir.  Safra Kesesi Ameliyatı

Yaşlanma ve hastalık gibi nedenlerden dolayı oluşan meme sarkmaları, kadınlar için yaygın bir sorun haline gelmiştir. Bu ameliyatlarda silikon takma veya yağ dokusu ilave etme yöntemleri uygulanırken, aynı zamanda göğüslerde oluşan sarkmalar, askılama yöntemleri ile düzeltilir.

Göğüs Estetiği Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Söz konusu ameliyatların üç çeşidinde de genellikle iz kalmamaktadır. bu ameliyatlardan sonra genellikle bir gün hasta yatırılarak, gözetim altında bulunmaktadır. Taburcu olunduktan sonra ise, doktorların tavsiyesine harfiyen uyulmalı, istirahat edilmeli, ağır kaldırılmamalı ve vücut zorlanmamalıdır. göğüslerin tamamen istenen şekle ulaşması ve iyileşmesi, bir yıla kadar sürebilmektedir. Ameliyattan belirli bir süre ise özel bandajlar ve sütyenler kullanılmaktadır.


Sosyal Medyada Paylaşın.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir