Göğüs Büyütme

Sosyal Medyada Paylaşın.

Kadınlarda genetik sebepler yüzünden göğüs büyüklüğü değişmektedir. Küçük göğüslere sahip olan kadınlar arasında, bu durumdan rahatsız olan ve bu durumu tersine çevirmek isteyenler bulunmaktadır. Göğüs büyütme ameliyatı olmak isteyen kadınlar ilk olarak doktora başvurmalıdır. Doktorlar gerekli olan göğüs ameliyatı konusunda kadınlara bilgi vererek, istedikleri göğüs bedeni üzerine çalışma yaparlar.

Ameliyat Öncesi

Pek çok farklı formda olabilen göğüslerden, doktorlar hastalarına en uygun olanı bulacaklardır. Uygun olan göğüslerin takılmasından önce, kadınlara bu göğüsleri deneme fırsatı verilir.

Böylece ilerideki yaşamında göğüslerinin nasıl görüneceğini ayna karşısında görebilirler. Hastaneden ameliyat randevusu alan kadınlar, doktorların verdikleri yemek listesine uygun şekilde beslenerek ameliyat günü hastaneye girişlerini yaptırırlar.

Uyulması Gereken Tavsiyeler

Göğüs büyütme ameliyatlar, genel anestezi altında yapılmaktadır. Göğüslerin içine yerleştirilen silikonlar sayesinde daha büyük göğüslere sahip olabilecek kadınlar ameliyat sonrasında da doktorlarının tavsiyesine uymalıdır.

  • Ağır kaldırmak ve dikişleri zorlayacak hareketlerde bulunmak,
  • Yetersiz sıvı tüketerek, ameliyat sonrası vücudu susuz bırakmak,
  • Pansumanları aksatmak ya da gitmemek,
  • Düzenli kontrollere gitmemek, hastaların yapmaması gereken davranışlar arasında yer almaktadır. Hastaların kısa sürede toparlanması için düzenli olarak göğüslere bakım yapılması gerekmektedir.

Doktorlarla İrtibat

Doktorların belirlediği zamanlarda, göğüslerdeki dikişler alınmaktadır. Vücut içine yerleştirilen silikonlar, zararlı değildir. Zaman içinde vücuda tam uyum sağlayan göğüsler, son derece doğal durmaktadır.

Göğüs içine yerleştirilen silikonlardan herhangi bir şikayet duyduğunda hastaların derhal doktorlarına başvurması da gerekmektedir. Ameliyat sürecinden sonra vücuda bol bol sıvı alınmalı ve narkoz vücuttan tamamen atılmalıdır.

Uzman Görüşü

Göğüs içine yerleştirilen silikonlar, kadınların ileride bebeklerini emzirmesine engel değildir. Süt kanallarını kapatmayan ve oluşmasını engellemeyen silikonlar, pek çok kişinin bildiğinin aksine son derece zararsızdır. Ameliyat izleri geçtikten sonra vücutla iyice birleşerek, doğal görüntüsünü kısa sürede sahiplerine sağlamaktadır. Silikon taktırmadan önce mutlaka bir estetik cerrahla görüşülmelidir.

İlginizi çekebilir.  Jinekomasti

Göğüslerinizi siz küçük bulabilirken, doktorlar yeterli bulduğu için bu ameliyatı yapmayı önermeyebilirler. Uzman görüşü almakta fayda olan durumlar arasında yer alan estetiklerde zorunlu durumlar da insanların karşısına çıkabilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir