Göbek En Hızlı Ve En Kolay Nasıl Eritilir?

Sosyal Medyada Paylaşın.

Göbek vücuttaki en zor zayıflayan bölgelerden biridir. Ancak beslenme ve spor ile bu problemden kurtulmak mümkündür. Spor salonlarına gidecek vakit ve bütçeniz yok ise kendiniz evde de göbek eritme hareketlerini yaparak ince, sık ve kaslı bir göbeğe sahip olabilirsiniz.

Göbek En Hızlı Ve En Kolay Nasıl Eritilir?

1 ) Esneme

Göbek yağı yakmada ilk olarak esneme ile başlanmalıdır. Düz bir zemine bacaklarınızı ikiye ayırarak oturun ve önce sol bacağınıza eğilin sonra da sağ bacağınıza eğilin. Bu işlemi yaparken mümkün oldukça kendinizi eğin bacağınıza kapanın. Her bir bacak için bu işlemi 10 ar kere uygulayın. Daha sonra iki bacagınızı kapatıp öne doğru esneyin. ( 10 kez )

2 ) Plank

Oldukça zor ve etkili bir harekettir. Düz zemine yüz üstü uzanın daha sonra şınav pozisyonunda havada bekleyin. 30 ar saniye ve 3 etapta yapın bu hareketi. Kendinizi çok zorlamayın.

3 ) Yarım Şınav

Planktan tek farkı kol ve göbek kaslarını çalışran harekettir. Yine şınav pozisyonu alınır fakat burda dizler üzerinde durulur. 15’er kez 3 etap yapın.

4 ) Karın Kaldırma

Bu harekette yere sırt üstü yatılır. Ayaklar yere basar kollarda yerde olacak şekilde kalça havaya kaldırılır. Bu harekette 15’er kez 3 etap yapın

5 ) Crunches

Karın kaslarını çalıştırmadaki en etkili hareketlerden biridir. Sırt üstü yere uzanın, ayak tabanları yere basacak şekilde dizler bükülür. Kollar rahat olacak bir şekilde ister baş altına ister yanlara koyun. Yatar pozisyonda nefes alınır yukarı doğru kalkınca nefes verilir. Bu hareketi 15 kez uygulayın. Karın kaslarının zorlandığını hissedeceksiniz bu iyi bir şeydir.

Harika Bir Kür Tarifi

Malzemeler

  • 5 yemek kaşığı yağsız yoğurt
  • Toz tarçın
  • Toz zencefil
İlginizi çekebilir.  Yağlı Bir Cilde Sahip Olanlar Nelere Dikkat Etmeli?

Yapılışı

Yoğurdun içerisine bir tatlı kaşığı zencefil e 1 tatlı kaşığı tarçını koyup karıştırın. Bu kürü sabah, öğle ve akşam olmak üzere günde 3 kere aç karnına yemek yemeden 2 saat önce tüketin.


Sosyal Medyada Paylaşın.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir