Erkekler İçin Yenilenme Sağlayacak Bakım Önerileri

Sosyal Medyada Paylaşın.

Bakım herkes için önemlidir. Son günlerde kadınlardan çok erkeklerde bakım yaparak hem vücut sağlığını hem de kişisel görünümüne oldukça değer göstermektedir. Fakat bakıma başlamak adına neler yapacaklarını bilmen kişilerde bulunduğundan erkekler için yenilenme sağlayacak bakım önerileri nelerdir? Açıklayalım.

Sık Olarak Yüz Yıkamayın

Sık bir şekilde yüz yıkamak cildin yağ dengesini bozduğundan bazı problemlere yol açabilir. Bu tip uygulamada cildinizin kuruluğuna neden olur. Ayrıca az yüz yıkamasında ise cilt gözeneklerin yağlarla kapanır.

Daha sonra sivilce ve siyah nokta problemleri başlar. Bu yüzden her zaman gerekli olduğu kadar yüzünüzü yıkayın. Ayrıca sabah kalktığınızda maden suyu yardımıyla yüzünüze yavaşça masaj uygulayarak kan dolaşımını arttırın. Böylece cildiniz daha kuvvetli olacak.

Yüzünüz İçin Çok Sabun Kullanmayın

Yüzü sabunla yıkamak cilde pekiyi gelmeyebilir. Erkeklerin burada yapması gereken cilt tipine uygun olan kremleri tercih ederek nemlendirme yapmalarıdır. Erkek cilt bakımı ürünüyle yüz temizlendiğinde, kullanılan ürün cildin nem ihtiyacını doğal olarak karşılar. Ayrıca krem ve doğal temizlik ürünü kullanılması cildin formunu da korumakta yardımcı olur.

Tıraş Esnasında Sıcak Su Kullanmayın

Tıraşta önce mutlaka ılık suyla cildinizi temizleyin.

  • Ilık suyla yapılacak olan cilt temizliği, yüzün gözeneklerinin tıkanmasını engeller.
  • Kıl köklerinin yumuşamasına yardımcıdır.
  • Ayrıca kesinlikle tıraş olurken bıçağı yüzünüze aşırı derecede bastırmayın.

Fazla bastırıldığında dökülmeye hazır olmayan taze deriler sıyrılabilir ve cildin zarar görmesine sebep olabilir.


Sosyal Medyada Paylaşın.
İlginizi çekebilir.  2020 Kadın Saç Şekilleri ve Modası

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir