Erkekler İçin Saç Şekillendirme Teknikleri

Sosyal Medyada Paylaşın.

Erkekler için saç bakımı büyük önem taşır. Çünkü saçlarını beslemek ve onlara şekil vermek, kendilerini özel hissettirir. Çevreye karşı farklı bir imaj sağlamalarına yardımcı olur. Saç bakımı kolay olsa da şekillendirmek zahmet isteyebilir.

Saç Şekillendirme Çeşitleri

Saç şekillendirmesi yapmadan önce saçın yapısı ve ihtiyacı tam olarak belirlenmelidir.

Saç şekillendirmesinde;

  • Saç bakımı
  • Duş
  • Zaman
  • Saçın uzunluğu
  • Hacmi dikkate alınır.

Her saç modelinde erkekler için saç şekillendirme teknikleri farklılık gösterir.

Saç Modeline Göre Şekillendirme Yöntemleri

1.Bakımlı Saçlar: Saçların bakımlı olması, saçın şekillendirmesinde kolaylık sağlar. Bakımlı saçlar da saça şekil vermek zaman kaybettirmez. Saç bakımı düzenli yapıldığında tarak ile istenilen yöne şekil verilebilir. Tek yapılması gereken, tarağı istenilen yöne doğru ilerletmektir.

2.Duş Sonrası: Duş aldıktan sonra yapılan en büyük hata saç kurutma makinesi gibi saça zarar veren aletler ile saça şekil vermeye çalışmaktır. Bunun yerine duş sırasında saç kremleri ile saça istenilen şekil verilebilir.

3.Vakti Olmayanlar: Saç bakımına ya da duşa zaman olmadığında çok basit bir yöntemler saça şekil verilebilir. Bunun için ihtiyaç olan tek şey sudur. Ellerinizi su ile ıslatıp, saçlarınız arasında gezdirebilirsiniz. Saçınızı hangi yönde tarıyorsanız tersi yönde hareketler yaparak dalgalı bir saç modeli oluşturmak mümkündür.

4.Saçın Boyutu: Kıvırcık ya da kısa saçlara şekil vermek oldukça zordur. Bunun için saç şekillendirici ve tarak ile saça şekil verilebilir.

5.Hacimli Saçlar: Uzun ve hacimli saçlarda yapılan en büyük hata jöle kullanılmasıdır. Bunun yerine duştan sonra saçlara tarak yardımı ile şekil verilebilir. Doğal saç spreyleri ile de saçın bozulmaması sağlanabilir.


Sosyal Medyada Paylaşın.
İlginizi çekebilir.  Göz Altı Torbalarından Kurtulmak

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir