Cilt Tonikler Nasıl Uygulanmalı

Sosyal Medyada Paylaşın.

Daha sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmak için birçok kozmetik ürün kullanılıyor. Cilt için kullanılan tonikler ise, cilt bakımında önemli ve ayrı bir yere sahip. Düzenli tonik kullanımı birçok sorunu önlediği gibi, var olanların da düzelmesine yardımcı oluyor. İstenilen etkinin oluşabilmesi için, toniklerin uygun olarak kullanılması gerekiyor. Bu nedenle de, cilt tonikler nasıl uygulanmalı soruları sıklıkla soruluyor.

Cilt Tonikleri Ne İşe Yarar

Cilt tonikleri, arındırıcı ve temizleyici maddeler içeren özel olarak üretilmiş losyonlardır.

Cilt tonikleri genel olarak şu faydaları sağlamaktadır;

  • Cilt tonikleri, düzenli olarak kullanılırsa ciltteki gözenekleri küçültür ve cildin daha sıkı bir hale gelmesini sağlar.
  • Ciltte oluşan pürüzlerin giderilmesine, yardımcı olur.
  • Cilt temizliğinde kullanılan bazı temizleyicilerin bozduğu, PH seviyesinde dengeleme sağlar ve cildin nem oranını korur.
  • Ciltte oluşan fazla yağları emerek, sivilce ve aknelerin azalmasına yardımcı olur.
  • Cildin daha taze bir görünüme kavuşmasını sağlar.
  • Cilde uygulanacak ürünlerin, cilt tarafından daha iyi emilmesini ve daha fazla etkili olmasını sağlar.

Toniklerin bu faydalarından yararlanmak için, cilde uygun toniklerin kullanılması önemlidir. her tonik her cilt için aynı etkiyi göstermemektedir.

Cilt tonikleri Nasıl Uygulanmalıdır?

Cilt toniklerinin daha etkili olabilmesi için, mutlaka cildin iyice temizlenmiş olması gerekiyor. Daha sonra pamuğa damlatılan tonikler, dairesel olarak cilde uygulanmalıdır. Bu işlem pamuklarda leke bitene kadar devam ettirilmelidir.

Diğer Hususlar

Cilt tonikleri, cildin temizlenmesinde mutlaka ikinci aşama olarak görülmelidir. Özellikle makyaj temizliğinden sonra, tonik uygulaması yapılması gereklidir. Cilt toniklerinin, cilde detoks etkisi yaptığı da bilinmektedir. Cildi yatıştırıcı özelliği de olduğundan, özellikle gece kullanılan cilt tonikleri, gece boyunca cilde rahatlama sağlamaktadır.

İlginizi çekebilir.  Yetişkin Sivilcelerine Çözüm

Sosyal Medyada Paylaşın.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir