Cilt Tipine Uygun Maske Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Sosyal Medyada Paylaşın.

Cilt problemlerinin önüne geçmek ve güzel bir cilt elde etmek için genellikle maske uygulamaları yapılır. Maskeler cilt yüzeyindeki bakterileri ve ölü derilerin giderilmesini sağlar. Ancak burada önemli olan nokta, doğru maskeler ile cildinize uygulamalar yapmaktır. Öyleyse cilt tipine uygun maske seçerken nelere dikkat etmelisiniz? İlk olarak cildinizin yapısını belirlemeniz gerekiyor. Her insanın cilt tipi ve yapısı benzersizdir. Bu nedenle bilinçsiz bir şekilde cildinize maske yapmaktan kaçınmalısınız.

Cilt Tipine Uygun Maskeler Nasıl Belirlenir?

Maskeler cilt kusurlarını örtmek adına uygulanan yöntemlerdir. Fakat cildinizin zarar görmemesi için maske seçiminin doğru yapılması gerekir.

Maske seçiminde dikkat edilmesi gereken unsurlar;

  • Paraben, kimyasal madde ve parfüm içeren maskeler kullanılmamalıdır.
  • Maskelerin içeriği doğal olmalıdır.
  • Cildi kurutan maskeler yapılmamalıdır.
  • Maskeler cilt yüzeyinde maksimum 15-20 dakika kalmalıdır.

Yukarıdaki tavsiyelere uyarak cilt maskelerini en iyi şekilde seçebilirsiniz.

Cilt Maskeleri Ne Sıklıkla Yapılmalı?

Cilde sık sık uygulamalar yapmak cilt yapısına zarar verir. Aynı zamanda hem kuruluğa hem de aşırı yağlanmaya neden olabilir. O yüzden maskeler cildinizin yapısına göre haftada 1 kez yapmak yeterlidir. Cilt maskeleri konusunda bilinçli olmak oldukça önemlidir.

Cilt Maskeleri Neye Göre Belirlenir?

Cilt maskeleri çoğunlukla yağlı ve kuru ciltler için özel olarak yapılıyor. Eğer cildiniz yağlıysa, gözenekleri temizleyen ve yağ görünümü azaltan maskeler tercih edebilirsiniz. Ayrıca cildiniz kuru bir yapıya sahipse nemlendirici özelliği olan maskeler kullanabilirsiniz. Cildinizin yapısı her ne olursa olsun, uygulamalar yaptıktan sonra mutlaka nemlendirici kullanılmalıdır.

votes
Article Rating
İlginizi çekebilir.  Özel Gün Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

Sosyal Medyada Paylaşın.
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments