Cildinizi Kışa Nasıl Hazırlamalısınız?

Sosyal Medyada Paylaşın.

Kış mevsimlerinde cilt kurur, matlaşır ve çeşitli cilt sorunlarına yol açar. Soğuk havalar gelmeden cildinizi koruma altına almalısınız. Böyle bir durumda cildinizi kışa nasıl hazırlamalısınız? İlk öncelikle cilt tipinizi belirlemeniz gerekiyor. Eğer cildiniz siyah nokta ve sivilceye yatkınsa, cildi tahriş eden hiçbir ürün kullanmamalısınız. Aynı zamanda cildiniz kuru ve matsa, nemlendirici özelliği olan ürünler kullanmanız gerekir.

Doğal Yöntemler İle Cildinizi Kışa Hazırlayın

Kış mevsimleri yaklaşmadan önce cilt yüzeyinde kuruma ve pullanma sorunları oluşabilir. Cildin nem dengesini korumak adına bol miktarda su tüketmeli, cilt nemlendirilmeli ve peeling uygulamaları yapılmalıdır. Ancak nemlendiriciler ve peelingler cildinize uygun olmalıdır. Günde 2 defa temiz cildinize nemlendiriciler kullanabilirsiniz. Bu sayede cilt kış mevsimlerine karşı kendini koruyacak ve kuruluğu engelleyecektir.

Kış Mevsimleri İçin Doğal Cilt Bakım Önerileri

Cildinizin elastik ve nem dengesini korumak adına, doğal yöntemleri tercih edebilirsiniz. Doğal cilt bakım önerileri ile cildinizi kışa hazırlayabilirsiniz.

Cilt için doğal bakım önerileri;

  • Aloe vera
  • Zeytinyağı
  • Hindistan cevizi yağı
  • Bal
  • Kayısı yağı

Doğal bakım yağlarını gece yatmadan önce az miktarda tüm cildinize tampon hareketler ile uygulayabilirsiniz.

Profesyonel Cilt Bakım

Profesyonel cilt bakım işlemleri kış aylarında öneriliyor. Soğuk havalar yaklaştıkça uzman kişiler yardımıyla cilt bakımı desteği alabilirsiniz. Profesyonel olarak yapılan cilt bakımları ölü derileri azaltır, güneş lekeleri ve sivilce sorunlarıyla savaşır. Böylelikle cildiniz kış mevsimine hazır olacaktır.

votes
Article Rating

Sosyal Medyada Paylaşın.
İlginizi çekebilir.  Soğan Suyu Saçı Uzatır mı?
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments