Cildinize Yeteri Kadar Özen Gösteriyor musunuz?

Sosyal Medyada Paylaşın.

Mevsim geçişleri insanın fiziksel aktivitelerini etkilediği kadar cilt görünümünü de etkileyici özelliklere sahiptir. Bu dönemlerde cildinize yeteri kadar özen gösteriyor musunuz? sorusuna verdiğiniz cevap, cilt sağlığınız bakımından son derece önemli olacaktır. Cilt sağlığı ya da estetiği denildiğinde ilk akla gelen yüz bölgesi ve eller olmasına rağmen, vücudun tamamına aynı önemin verilmesi gerekiyor.

Kuru Ciltler İçin Bakım Formulü

Kuru bir cilde sahipseniz ve cilt kuruluğunuz nedeniyle cildiniz sürekli pul pul dökülüyorsa;

  • Bir bardak ılık su,
  • Bir çay kaşığı vazelin,
  • Yarım bardak süt

Karışımı bu döküntüleri yok etme özelliği sağlayacaktır. Su, vazelin ve süt karışımını sabah, öğle ve akşam olacak şekilde tüm vücudunuza uygulayabilirsiniz.

Bu karışım cildinizi nemlendirerek, parlak ve ipeksi bir cilde sahip olmanızı sağlar. Bu karışımı bir hafta uyguladığınızda ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Bakım Formulü

Yağlı ciltleri temizlemek ve bakım yapmak için bir salatalığı rendeleyerek, suyunu bir tülbent üzerinden geçirerek cildinize uygulayabilirsiniz. Bu işlemi üç kere uygulamak canlı ve nemli bir görünüm sağlar.

Cilt Bakımında Kese Yöntemi

Vücut bakımı için sağlıklı olan bir diğer işlem vücudunuza kese yapmanızdır. Son dönemde kısa bir duşla geçiştirilen vücut temizliği aslına bakıldığında kese yapılmadan sağlanamaz. Cilt altındaki ölü gözenekler kese sayesinde yok edilecek, döküntü, kırışıklık ve selülit kese sonrası yok olacaktır.


Sosyal Medyada Paylaşın.
İlginizi çekebilir.  Cilt Bakımında Doğal Yağların Kullanımı

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir