Burun Yağlanması Neden Olur?

Sosyal Medyada Paylaşın.

Kış veya yaz demeden sıkça burun yağlanması yaşıyorsanız bu durumu fazla dert etmenize gerek yok. Evde uygulayabileceğiniz pek çok yöntem ile bu problemden kolayca kurtulabilirsiniz. Bu sayede cilt probleminiz ortadan kalkacağı gibi cildin güzel görünmesi de sağlanacaktır. Öyleyse burun yağlanması neden olur? Geçmesi için neler yapılabilir açıklayalım.

Burun Yağlanması Sebebi Nedir?

Sıkça görülen burun yağlanması problemi, yaşam alışkanlıkları, beslenme tarzı ve kullanılan çeşitli ilaçlar gibi sebeplerden dolayı oluşmaktadır. Genel olarak sıkça karşılaşılan bu tip cilt problemine T bölgesi ismi verilmektedir.

T bölgesi içerisinde bulunan burunda, aktif olan yağ bezelerinin daha da artması sonucu oluşur. Bu durum büyük gözenekler sebebiyle diğer bölgelere göre daha çok görülür. Ortaya çıkan bu yağlanmayı gidermek amacıyla ev ortamında bazı maskeler hazırlayabilirsiniz.

Burun Yağlanması İçin Yumurta Akı

İçinde bulunan 4 vitamin sayesinde cilt lekelerinden ve yağlanmasından kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca maske hazırlaması oldukça kolay bir tariftir.

  • İlk olarak çatal yardımıyla yumurtanın akını köpük olana kadar çırpın.
  • Ardından burnunuza sürün ve kurumaya bırakın.
  • Kuruması gerçekleştikten sonra yüzünüzü iyice yıkayın.

Hazırlamış olduğunuz bu maskeyi haftada en az 2 defa uygulamanız problemden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Burun Yağlanmasına Karşı Salatalık Maskesi

Salatalık gözenekleri sıkıştırma özelliği ile oluşan yağlanmayı hızlıca sonlandıracaktır. Salatalığı rendeleyip süzgeçten geçirin. Salatalıktan çıkan suyu limonun suyu ile karıştırıp burnunuza sürün. 30 dakika bekleyip yüzünüzü yıkayın. Gün aşırı bunu uygulayın.


Sosyal Medyada Paylaşın.
İlginizi çekebilir.  Vazelinin Cilde Faydaları Nelerdir?

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir