Burun Çevresi Kırışıklıklarından Nasıl Kurtulunur?

Sosyal Medyada Paylaşın.

Burun çevresindeki çizgiler vücudun elastikiyetini kaybetmesiyle beraber düşük kolajen yenilenmesinin yaşanması halinde oluşmaktadır. Bu durum bazen görüntü bakımından rahatsız edici bir hal alabiliyor. Bu nedenle hem çoğalmaması bakımından hem de oluşmasını engelleme amaçlı olarak burun çevresi kırışıklıklarından nasıl kurtulunur?

Üzüm Çekirdeği Yağı İle Kırışıklıktan Kurtulma

Üzüm çekirdeğinin yağı vitamin ve besleyicilik açısından çok önemli bir kaynaktır. Cildin sağlıklı olmasına ve genç görünmesine destek olur. Ayrıca vücutta oluşan yaraları da iyileştirme özelliği bilindiği gibi göz ve burun çevrelerinde oluşan kırışıklıklar için de oldukça etkilidir. Antioksidan maddesi taşıdığı için cildin yaşlanma sürecini uzatır ve kırışıklık oluşumunu geciktirir.

E Vitamini Yöntemi

E vitamini kuru ciltlere karşı çok yardımcıdır.

  • Göz ve burun çevresini yağlandırarak genç görünüm sağlar.
  • Zamanla oluşabilecek kırışıklıkları engeller.
  • E vitamini yöntemini uygularken 1 hafta boyunca her gece yatmadan önce aldığınız kapsülü yüzünüze sürün.

Birkaç zaman sonra etkiyi fark edeceksiniz.

Avokadonun Kırışıklığa Karşı Etkisi

Avokadodan elde edilen yağ, burun ve göz çevresinde oluşan kırışıklıkları azaltma konusunda oldukça etkilidir. Aldığınız avokadoyu 2 parçaya ayırdıktan sonra, posasını kırışıklık oluşmuş bölgeye uygulayın. Böylece her geçen gün yüzünüz daha çok gençleşecek.

Salatalık Yöntemi

Salata hem gözler hem burun kenarları için mükemmel tedavi aracıdır. Bu nedenle güzellik ürünleri genelde salatalık ile üretilir. Salatalık kırışıklıkları azaltıcı özelliği ile birlikte yüzdeki şişliğin oluşmasını da engeller. Böylece dilimlediğiniz birkaç salatayı göz çevresi ve burun kenarlarına koyduğunuzda hafif masaj ile vücudun istenen vitaminini de vermiş olacaksınız.


Sosyal Medyada Paylaşın.
İlginizi çekebilir.  Yağ Aldırma Ameliyatı Fiyatları

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir