Argan Yağı Cilt Bakımında Nasıl Kullanılır?

Sosyal Medyada Paylaşın.

Argan yağının kullanım alanı birden fazla olduğu için hem erkekler hem de kadınlar tarafından oldukça fazla talep gören bir üründür. Argan yağı düzenli olarak kullanıldığı zaman hem saça hem de cilde oldukça faydalıdır. Peki, argan yağı cilt bakımında nasıl kullanılır?

Argan Yağının Faydaları Nelerdir?

Argan yağının devamlı olarak kullanılması ile birlikte kişide meydana gelen değişiklikler kısa sürede meydana çıkmaya başlar. içerisinde herhangi bir katkı maddesi olmaması sebebi ile vücudumuzun en hassas bölgeleri olan yüz ve boyun kısmında bile güvenli bir şekilde kullanılabilir.

  • Argan yağı cildin nem dengesinin korunmasını sağlayarak cildi yumuşatır.
  • Saç derisini besler ve saçların daha güçlü olmasına yardımcı olur. Ayrıca saçı nemlendirdiğinden dolayı saç daha parlak ve güzel görünür.
  • Argan yağının içerisinde bulunan yağ asitleri ve antisioksidanlar ciltte meydana gelen kırışıklıkların açılmasına ve bu kırışıklıklara sebep olan durumların ortadan kalkmasın yardımcı olur. Bu sayede cilt daha canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşur.
  • Egzama gibi ciltte kuruma meydana gelmesine neden olan hastalıklarda güvenle kullanılabilir. Kuruyan deri üzerine uygulandığı zaman bu kuruluğun ortadan kalkmasına yardımcı olur.
  • İçerisinde bulunan doğal yağlar sayesinde cildin yağ dengesini korumaya yardımcı olur. Bununla birlikte kişide akne ve sivilce oluşumunun önüne geçilir.
  • İçerisinde bulunan sağlıklı yağlar sayesinde vücutta meydana gelen yaraların daha hızlı kapanmasına yardımcı olur. Çünkü argan yağı cildin kendisini yenilemesine yardımcı olur.
  • Kadınlarda hamilelik sonrasında oluşan çatlaklar argan yağının düzenli kullanımı ile ortadan kalkar.

Bunun yanında argan yağı cilt yumuşatıcı özelliği olması sebebi ile el kremi olarak da kullanılabilir.

Argan Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Argan yağı içerisinde doğal yağlar bulunmasından dolayı saçlara hacim ve parlaklık kazandırır. Aynı zamanda yıpranmış saçların onarılmasında da oldukça fayda sağlar. Argan yağı saçların elektriklenmesini önler.

İlginizi çekebilir.  Güneş Sonrası Cilt Bakımının Önemi

Argan Yağının Kirpiklere Faydası Nelerdir?

Argan yağı içerisinde bulunan doğal vitaminler sayesinde düzenli kullanım sonrasında kirpiklerde uzama ve gürleşme meydana gelir. Kirpiklerin dökülmesi önlenir. Kirpik diplerine uygulanan argan yağı kan dolaşımının hızlanmasını sağlar.


Sosyal Medyada Paylaşın.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir