Alt Göz Kapağı Estetiği

Sosyal Medyada Paylaşın.

Günümüzdeki teknolojik ilerlemeler her sektörde kendini fazlası ile gösteriyor. Teknolojik gelişmelerin en çok kendine yer bulduğu alan da estetik uygulamaları oluyor. Estetik, bu zamanda pek çok kadının daha güzel görünmek ya da oluşan kusurların yok edilmesinde kullanılan bir yoldur bu neden ile birçok cerrahi uygulamalar vardır. Bunlardan biri olan göz kapağı estetiği de göz kapaklarındaki görünümünün iyileştirilmesi için uygulanır.

Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği üst kapakta yapılacağı gibi alt kapakta ya da her ikisinde de yapılabilen cerrahi bir uygulamadır. Göz kapakları ile ilgili yaşanılan fonksiyonel problemlerin giderilmesi için göz kapağı cerrahisi uygulanır böylelikle gözleri çevreleyen alan canlandırabilir.

Alt Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiğine Uygunluk

Her estetik ameliyat için adayın uygunluğu önemlidir. Göz kapağı estetiğinde de adayın uygunluğu için belli maddeler bulunur. Bunlar;

  • Herhangi bir tıbbi rahatsızlığı olmayan bireyler
  • Gözde ciddi problemleri olmayan kişiler

İçin bu estetik ameliyat yapılır. Yüzün bir parçası olan göz kapağında yapılacak herhangi bir müdahalenin dikkatli ve yerinde olması çok önemlidir.

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Deri, kas, fasya ve yağ pakelerinden oluşan göz kapağı ameliyatların üst ve alt kapak için ya da her ikisinde uygulanan cerrahi bir operasyondur. Üst göz kapağı ameliyatı için lokal anestezi yapılarak göz kapağı uyuşturulur ardından deri ve alttaki kasın bir kısmı alınır böylelikle iç ve orta hattaki yağ pakelerine ulaşılır ve yağ pakelerinden bir kısım alınır.

Pakelerden bir kısım alındıktan sonra operasyon biter. Alt göz kapağı estetiği anında da lokal anestezi kullanılır ve alt göz kapağı uyuşturulur. Anestezi ardından deri ve kas kaldırılarak iç, orta ve dış tarafta bulunan yağ pakelerine ulaşılır, bir kısım yağ pakeleri alındığı gibi oluşan fazla kas ve derinin de bir kısmı alınır. Tüm bu işlemlerin ardından dikiş atılarak işlem sonlandırılır.

İlginizi çekebilir.  İstanbul şeker ameliyatı fiyatları 2020
Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiğinde İyileşme Süreci Nasıldır?

Ameliyatın ardından merhem ve soğuk kompres uygulanması gerekir. Operasyon sonrasında çoğu hasta için iyileşme süresi 10-14 gün arasında değişir; ancak tam anlamında iyileşme birkaç ay sürer. İyileşme tam anlamı ile olana kadar güneşten korunmak ve siyah gözlükler takılması gerekir.


Sosyal Medyada Paylaşın.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir