Akrilik Tırnak Kullanımı

Sosyal Medyada Paylaşın.

Bir protez tırnak uygulaması olan akrilik tırnak, özel sıvı ve toz ile yapılan çalışmadan oluşur. Yapılan jel tırnaklar kadar doğal gözükmeyen akrilik tırnak çalışması, tırnakların uç kısmına yapıştırılan plastik bir tırnakla birlikte oluşturulmaktadır.

Akrilik Protez Tırnak Kullanımı Nasıldır?

Protez akrilik tırnak kullanımı sizlerin bir parçası gibi olduğundan herhangi bir fazlalık varmış gibi hissetmezsiniz. Tam anlamıyla doğal görünüme sahip olan bu uygulamaya oje dahi sürebilirsiniz. Akrilik tırnağa sürülen oje normal tırnağa sürülen ojeden daha çok kalıcı olacaktır. Tırnak uzunluğunu kendi arzunuza göre ayarlayabilirsiniz.

Fakat mutlaka akrilik tırnağınızı kimyasal maddelere karşı korumanız gerekir. Protez tırnağınız kimyasal maddelere temas etmemesine özen göstermelisiniz. Bulaşık yıkarken veya temizlik yaparken mutlaka bir eldiven takılmalıdır. Ayrıca akrilik tırnağınıza sürdüğünüz ojeyi aseton içermeyen bir çıkarıcı ile çıkarmanız daha sağlıklı olacaktır.

Akrilik Tırnağı Kimler Uygulayabilir?

Özellikle tırnak yeme problemi olan kişiler akrilik tırnak uygulamasından pek yararlanamazlar.

  • Bu yüzden tırnak yeme alışkanlığı kesinlikle olmamalıdır.
  • Kırılgan ve hassas tırnaklara sahip olan bayanlar için ideal bir uygulamadır.
  • Tırnak uzatmak için zamanı olmayan iş kadınlarına oldukça önemli bir fırsattır.

Ayrıca dikiş ve müzik gibi tırnakların yoğun bir şekilde kullanılacağı işlerde çalışan kişilerin yaptırmasında hiçbir sıkıntı bulunmaz.

Nasıl Çıkarılır?

Çıkarma işlemi için özel sıvılar gerekir. Bu yüzden evde bu işlemi yapmak zordur ve tırnağa zarar verebilir. Tırnak protezi yapan yerlere giderek akrilik tırnağınızı çıkarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.


Sosyal Medyada Paylaşın.
İlginizi çekebilir.  Beyaz Etek Nasıl Kombinlenir?

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir