Akne Tedavisinde Cilt Temizliği

Sosyal Medyada Paylaşın.

Akne genelde yüzde bölgesinde, sırt bölgesinde ve bacak bölgelerinin arkalarında çoğunlukla oluşmaktadır. Bu durum bazen ciddi derecede rahatsızlık etkisi yaratabiliyor. Fakat oluşan aknelerden kurtulmak dikkatli bakım yaparak oldukça kolaydır. Bu yüzden akne tedavisinde cilt temizliği oldukça önemlidir.

Hijyen

Yazının içeriğine göz atın.

Akne tedavisinde mutlaka hijyen gerekir. Cildin temiz olması, yüz bölgesinin kirden ve makyajdan arındırılması tedavi sürecinde çok önemlidir. Ayrıca giyilen iç çamaşırların ve kıyafetlerin mutlaka vücudun hava almasını engellemeyen pamuklu kumaşlardan olması tercih edilmelidir.

Vücudu Nemlendirin

Gündüz vakti cildinizi muhakkak doğal akne kremleriyle nemlendirin. Aynı şekilde uyumadan önce gece doğal vitaminli nemlendiren losyonlardan kullanın. Böylece hem vücudunuz kuru kalmaz hem de akneler hava alarak iyileşme sürecine girerler. Gece vakti hücreler kendini yenilemeye aldığından kullanılan nemlendiricilerde iyileşmeye destek olacaktır.

Cildin Temizliği

Cildiniz günün kirlerinden, ölü hücrelerden ve oluşan fazla yağ tabakasından temizlenmelidir. Çünkü akne tedavisinde en önemli kural cildin temiz olmasıdır. Oluşan akneleriniz için doğal tonik ve yağlar kullanarak iyileşme sürecine destek olabilirsiniz.

  • Tonik
  • Doğal bakım kremi
  • Peeling
  • Doğal sabunlar

Yardımıyla vücudunuzdaki kiri ve ölü derileri temizleyebilirsiniz. Daha sonra çeşitli vitaminli kremlerle cildinize vitamin desteği sağlayarak hem parlaklık hem de sağlıklı cilt kazanacaksınız. Ayrıca salisilik asit içeren duş jellerini de cildi temizlemek adına tercih edebilirsiniz.


Sosyal Medyada Paylaşın.
İlginizi çekebilir.  Acı Çehre Tohumu Kilo Vermeye Yardımcı mıdır?

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir