Acele Zayıflamak İsteyenlere Tavsiyeler

Sosyal Medyada Paylaşın.

Hızlı bir şekilde kilo vermek genelde pek sağlıklı bir yöntem değildir. Ama bazen uzun süreli kilo verememek, hamilelik ya da hastalık gibi durumlarda aşırı kilolar canınıza tak edebiliyor. Böyle bir durumda hemen toparlanmak için hızlı bir şekilde kilo verdiğinizi görmek sizin sağlıklı beslenme konusunda motivasyonunuzu arttırabilir. Acele zayıflamak isteyenlere tavsiyeler konusunda da belirli ilkeler söz konusudur.

Hızlı Bir Şekilde Nasıl Kilo Verilir?

Eğer özel bir gün yaklaşıyor ve istediğiniz bir kıyafete girmek istiyorsanız, ya da hemen toparlanıp sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemek istiyorsanız bazı ilkelere dikkat etmeniz gerekiyor. Bunlar aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Öncelikle yürüyüş ve egzersiz için ayırabildiğiniz kadar bol vakit ayırın. Sabahları aç karnına ve akşam yemeğinden sonra yürüyebildiğiniz kadar yürüyün ve bol egzersiz yapın.
  • Öğünlerinizdeki protein miktarını arttırın. Çok yağlı olmamak kaydıyla yoğurt ve ayran tüketimini de arttırın.
  • Akşam yemeklerinizi mümkün olduğu kadar hafifi yiyerek geçirin.
  • Ödem atıcı detoks içecekleri tüketin.

Porsiyonları Azaltmak

Aslında çok az yemek yemek ve yetersiz beslenmek çok önerilen bir şey değildir. Ama çok hızlı bir şekilde sonuç almak istediğiniz kısa bir süreniz varsa porsiyonlarınızı da azaltmalısınız. Özellikle öğleden sonra krizlerine dikkat edip saat 4’ten sonra olabildiğince az yemek de size hızlı bir şekilde kilo verdirebiliyor. Bu duruma uzun bir süre katlanmak zor olsa da kısa bir sürede kilo vermek isteyenler bu yöntemleri uygulayabilir.


Sosyal Medyada Paylaşın.
İlginizi çekebilir.  Burun Çevresi Kırışıklıklarından Nasıl Kurtulunur?

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir